У Німеччині заговорили про тимчасове розміщення білоруських мігрантів в Україні

Поділитися
У Німеччині заговорили про тимчасове розміщення білоруських мігрантів в Україні © ZOOM - Z Obiektywem Obok Munduru/facebook
Це аргументують тим, що важливо показати Польщі підтримку в цій кризовій ситуації. 

Білоруським мігрантам можна відкрити контрольований шлях до Польщі, а після цього доправити в Україну, де вони мають пройти через процедури отримання притулку. Таку позицію озвучив експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільc Шмід в інтерв'ю Deutschlandfunk.

"Є міркування поговорити про це з сусідніми країнами, такими як Україна. Тоді ми можемо дати зрозуміти, що не кожен біженець автоматично потрапляє в ЄС", - сказав Шмід.

Він також розкритикував дії польських прикордонників, які намагаються перешкоджати мігрантам. 

"Ідея про те, що для захисту ЄС використовуються незаконні заходи, підриває те, за що виступають ЄС і Польща, - додав він, зауваживши, що Варшава має інші методи, які могли б допомогти зупинити потоки мігрантів. - Необхідно подумати про відкликання прав на зліт і посадку у авіакомпаній, які прибувають із країн, що не перешкоджають цим рейсам. ЄС має посилати дуже сильні сигнали, що ми не залишимо Польщу наодинці". 

8 листопада білоруські журналісти опублікували відео того, як чисельний натовп мігрантів прямує до польського кордону. Журналісти підкреслили, що людей супроводжували озброєні люди із собаками, тобто їхнє пересування було організованим.

Після цього міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив про стан бойової готовності на кордоні з Білоруссю. Заступник міністра закордонних справ Пьотр Вавжик звинуватив владу у Мінську в тому, що вона домагається ескалації конфлікту, яка призведе як мінімум до загибелі однієї зі сторін.

Литва, Латвія та Естонія звинуватили білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка у заохоченні нелегальної міграції з метою помститися за санкції ЄС проти його режиму. Польща та Литва розпочали будівництво загороджень на кордоні з Білоруссю.

Детальніше про те, як Лукашенко використовує міграційну кризу, читайте в інтерв'ю директора Польського інституту міжнародних відносин Славомира Дембського, яке для читачів ZN.UA записав Олександр Хребет.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі