Україна готується до ліцензійного виробництва вакцин, програма на затвердженні уряду - Ляшко

Поділитися
Україна готується до ліцензійного виробництва вакцин, програма на затвердженні уряду - Ляшко © Министерство здравоохранения Украины
За словами головного санлікаря, швидко запустити виробництво вакцин проти коронавірусу в Україні не вийде.

Заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що в Україні є програма по відновленню фармацевтичного виробництва, яка в даний момент знаходиться на затвердженні, передає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на програму "Право на владу". 

"Ліцензійне виробництво. Сьогодні є програма уряду, яка знаходиться на затвердженні про відновлення фармацевтичного виробництва в Україні", - сказав Ляшко.

За його словами, в бюджеті передбачено 100 млн гривень на біокластер "Біобезпека", який передбачає відновлення власного виробництва вакцин, зокрема, методом локалізації.

Заступник міністра також зазначив, що виробництво вакцин не так просто організувати, тому швидкий запуск контрактного виробництва вакцин проти коронавірусу не вийде.

"Сьогодні немає таких потужностей, які можуть запустити виробництво мРНК вакцин методом локалізації та синтезу. Ми не запустимо високотехнологічний продукт" з нуля". У нас немає виробництва вакцин і сироваток", - пояснив він.

Раніше повідомлялося, що запуск виробництва в Україні вакцини від коронавируса китайської компанії Sinovac буде коштувати близько 10 млн євро. Вакцину планують виготовляти в Харкові, початок виробництва - орієнтовно 2022 рік.

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, в Україні вакцинація від коронавірусу почнеться в лютому, і COVAX підтвердив надходження перших 117 тисяч доз вакцини, розробленої Pfizer-BioNTech. Вакцинація в Україні почнеться з медиків, що працюють безпосередньо з хворими на COVID-19. Наступний етап - це працівники екстреної медичної допомоги: диспетчери, бригади, які виїжджають на виклики хворих з ковід.

Сьогодні у світі надходять повідомлення про масовані інформаційні атаки проти вакцин, вироблених на Заході. Ознайомитися з інформацією про західних вакцинах можна тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі