Російська пропаганда влаштувала кампанію проти західних вакцин – NYT

Поділитися
Російська пропаганда влаштувала кампанію проти західних вакцин – NYT © Фото из соцсетей
Російська компанія побудована на тиражуванні інформації про невдачі західних вакцин і успіхи російських розробників.

Російські державні або пов'язані з державою медіа ведуть інформаційну кампанію проти американських і європейських вакцин від COVID-19, щоб підвищити популярність російського препарату проти коронавірусної інфекції "Спутник V", повідомляє газета The New York Times з посиланням на чиновників Держдепу і дослідників Alliance for Securing Democracy.

Пропаганда російських ЗМІ намагається переконати країни Латинської Америки, зокрема, Мексику й Аргентину, нібито в меншій ефективності західних вакцин перед російської. У Мексиці кампанію дезінформації підтримує офіційним twitter-аккаунт посольства Росії.

Газета відзначає, що вся російська кампанія побудована на тиражуванні інформації про невдачі західних вакцин і успіхи російських розробників. У Facebook і Twitter наближені до Кремля російські медіа опублікували сотні посилань на новину про те, що американські вакцини могли стати причиною смерті людей. Однак ці ресурси не опублікували інформацію про те, що причиною смертей виявилася не вакцинація.

Найактивніші учасники кампанії з дезінформації - телеканал RT (колишній Russia Today, "Раша тудей") та агентство Sputnik, стверджує видання.

The New York Times наводить як приклад твіт RT en Español ("Раша тудей" іспанською мовою) від 17 січня про те, що Норвегія планує розслідувати причини смерті 23 людей похилого віку, яких прищепили вакциною від Pfizer/BioNTech. У повідомлення не включили коментарі експертів, які запевняли, що смерть літніх людей навряд чи були пов'язані з щепленнями. Іспаномовний аккаунт RT опублікував 5 січня в Facebook посилання, в якому говорилося про смерть португальської медсестри через два дні після щеплення вакциною Pfizer. Пропагандисти не повідомили новини про те, що після розтину був зроблений висновок, що щеплення навряд чи була причиною смерті.

Перші повідомлення з подібною дезінформацією американська розвідка помітила ще в серпні, пише NYT з посиланням на джерела. Відтоді їх кількість тільки зростає.

У Twitter заявили про проведення розслідування. У Facebook говорять, що не помітили подібної кампанії з дезінформації, проте раніше відзначали аналогічну діяльність російських ЗМІ в соціальній мережі.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що Україна не закуповуватиме російську вакцину проти коронавірусу "Спутник V".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі