Радник кандидата в президенти Володимира Зеленського експерт Українського інституту майбутнього Сергій Бабак, який від імені штабу говорить про українську освіту, щонайменше тричі допустився грубих помилок в розмові про освіту в Україні, що вказує на його некомпетентність та некомпетентність в цілому команди Зеленського. Про це в своїй статті для DT.UA пише віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун.
Автор зазначає, що представник команди Зеленського насамперед користується недостовірними статистичними даними, які в рази відрізняються від дійсних, та не підтверджуються жодними документами.
"Неправда 1. 30% державного замовлення іде на юристів та економістів …. Місця на вказані спеціальності ("економіка" і "право") становлять приблизно 6% від загальної кількості місць державного замовлення. Можна також до цієї категорії додати спеціальність "міжнародні відносини" і всі спеціальності галузі "економіка та управління", тоді частка зростає приблизно до 13–16% (залежно від рівня і форми здобуття освіти), проте аж ніяк не досягає показника 30%", - пише Совсун.
Інша неправда стосується твердження про фінську школу, мовляв там учні працюють над проектами, замість вивчати відокремлені дисципліни. Тут Совсун цитує автора найвідомішої книжки про фінську освіту Пасі Салберга, який зазначає, що попри реформи фінські школи продовжують та практикуватимуть в майбутньому викладати математику, історію, мистецтво, музику та інші предмети. При цьому окремі теми, за вибором школи, вивчатимуть міждисциплінарно.
"Неправда 3. Держава не замовляє підготовку вчителів фізики в достатній кількості … Але проблема зовсім в іншому. Досвід останніх 10–15 років чітко показує: хоч скільки б місць виділялося, абітурієнти відмовляються подавати документи на вчительські спеціальності, особливо у природничих дисциплінах. Торік було заповнено менш ніж 40% місць, виділених на підготовку вчителів фізики. Тому просте збільшення кількості місць не дасть жодного результату", - зазначає Совсун, та наводить приклади державного стимулювання вступу абітурієнтів на педагогічні спеціальності, які так і не дали результатів.
Детальніше про використання недостовірних фактів при формуванні передвиборної програми Володимира Зеленського читайте в матеріалі Інни Совсун "Зелене світло некомпетентності: освітня експертиза кандидата в президенти".
Зазначимо, що Володимир Зеленський так і не опублікував повноцінної передвиборної програми, і не озвучив особисто жодних планів щодо своєї діяльності на посту президента. Окремі заяви від імені його штабу робили люди, які називають себе частиною команди Зеленського.
Нагадаємо, під час першого туру виборів президента шоумен Володимир Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн виборців), чинний голова держави Петро Порошенко - 15,95% (понад 3 млн). Другий тур президентських виборів в Україні відбудеться 21 квітня.