Кандидату в президенти України, шоумену Володимиру Зеленському пора визначитися зі своєю позицією в питанні щодо руху України до членства у Північноатлантичному Альянсі, заявив 14 квітня постійний представник України в Європейському союзі Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Главкому".
Кулеба зазначив, що для нього особисто, як для дипломата, вектор Україна-НАТО є одним з найбільш важливих і пообіцяв піти, якщо новий президент не буде підтверджувати північноатлантичного шляху руху.
"Тому я уважно стежу за будь-якими сигналами. З Петром Порошенком, думаю, все зрозуміло... Треба йому віддати належне, він дуже багато зробив для цього, і ці заслуги не можна ставити під сумнів. Щодо Володимира Зеленського, то, якщо чесно, я поки не бачу його позиції з цих питань. Тобто від його різних радників я чую якісь фрази, що ми продовжимо курс і це буде так само, як зараз, але там треба буде проводити референдум", – сказав дипломат.
Невизначеність у цій позиції може призвести до зовнішнього декларуванню шляху до НАТО і ЄС, а на ділі – скочування до "русского міра" та пострадянських реалій, тому Зеленському, якщо він хоче бути президентом, необхідно чітко сформулювати свою позицію, додав Кулеба.
Зазначимо, за результатами першого туру виборів лідерами є кандидат в президенти Володимир Зеленський (30,24%) і Петро Порошенко (15,95%). Другий тур виборів відбудеться 21 квітня.
14 квітня спікер передвиборного штабу Зеленського Дмитро Разумков озвучив позицію кандидата з питання НАТО – як заявив Разумков, Зеленський вважає рух України до Північноатлантичного Альянсу важливим та не маючим альтернативи. При цьому раніше шоумен говорив, що для підтвердження євроатлантичного курсу України необхідно провести референдум.
Нагадаємо, 21 лютого вступили в силу зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.
У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.
У грудні минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки до закон "Про оборону України", включивши в нього поняття "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО", "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", "орган військової стандартизації" та їх тлумачення.
У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності з силами НАТО.
Детальніше про виклики, що стоять перед ЗСУ на шляху реформування, читайте в статті Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".