"Не було пропозицій до адміністрації про відкриття постійної моніторингової місії. І адміністрація не давала згоди", - заявив прес-секретар Закарпатської ОДА Ярослав Галас, пише "Громадське радіо".
Він додав, що, можливо, погодження такого і не потрібно, однак повідомити адміністрацію вони повинні були.
За словами Галаса, найближчий офіс місії ОБСЄ розташований в Івано-Франківську.
Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив про відкриття місії ОБСЄ на Закарпатті. За його словами, він отримав лист від Генерального секретаря ОБСЄ з повідомленням, що організація встановила постійне присутність в Ужгороді.
Нагадаємо, в ніч на 4 лютого невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю в будівлю "Товариства угорської культури Закарпаття" в Ужгороді. Ніхто не постраждав. У вікні розбилося одне з подвійних стекол і злегка обгоріла рама. Українські правоохоронці встановили особи зловмисників – громадян Польщі. Суд заарештував їх на 90 діб.
В теж час Угорщина закликала ОБСЄ направити свою постійну місію в Закарпатську область, у зв'язку з "напруженістю" в регіоні. Слідом закарпатські угорці також закликали розгорнути в області постійну місію ОБСЄ.
Одночасно з цим Будапешт звинуватив Київ у організації атаки на права нацменшин у зв'язку з прийнятим в Україні законом "Про освіту".
Детальніше про ультиматуми Угорщини та їх наслідки для України читайте у статті "За півкроку до червоної риси" Володимира Кравченка для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".