Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що уряд України розпочав "грубу атаку" проти національних меншин, намагаючись позбавити їх можливості вчитися і розмовляти рідною мовою, передає Радіо Свобода.
Так Сійярто прокоментував рішення Конституційного суду України про визнання неконституційним закону "Про засади державної мовної політики" (відомого як мовний закон "Ківалова-Колесніченка").
"Український уряд поставив перед собою два націоналістичних завдання - перше: щоб нацменшини не могли вчитися, друге: щоб не було можливості говорити рідною мовою", - заявив Сійярто.
За його словами, в законі "Ківалова-Колесніченка" допустима межа вживання мови нацменшин починалася з 10%, а в новому законопроекті депутати "хочуть прив'язати до 33%". Сійярто розцінив це як наступ на права нацменшини вживати рідну мову.
"У правовій державі не відбуваються речі, які мають місце в Україні", - додав він.
Глава МЗС Угорщини вкотре підтвердив, що Будапешт і надалі буде блокувати євроатлантичні зусилля Києва, поки не буде налагоджена ситуація з правами національних меншин.
28 лютого Конституційний суд визнав неконституційним закон "Про засади державної мовної політики" (закон Ківалова-Колесніченка). Він втрачає чинність з дня ухвалення цього рішення
Мовний закон регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова був прийнятий Радою 3 липня 2012 року. Положення закону допускають введення двомовності в регіонах України, де частка нацменшин перевищує 10% населення.
Голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що рішення Конституційного суду відкриває можливість розглянути і прийняти новий закон про мову.
Останнім часом Будапешт постійно спекулює на темі нацменшин в Україні, а конкретно - угорської громади. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила про перекручування та зайву політизацію Будапештом ситуації з українським законом про освіту.
Детальніше про розпалюванні Будапештом антиукраїнської істерії та нагнітанні обстановки навколо угорської громади на Закарпатті читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риси" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".