"Такі атаки неприйнятні. Швидке і прозоре розслідування повинне бути проведеним для того, щоб притягнути винних у цьому злочині до відповідальності", - йдеться в заяві.
Також в ЄС заявили, що підтримують владу України у відстоюванні свободи слова і преси, а також продовжать співпрацю з процесі захисту журналістів і їхньої важливої професійної діяльності.
Раінше в ОБСЄ закликали знайти і покарати виконавців і замовників вбивства Шеремета. Про це заявила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович. Також слова співчуття висловили західні чиновники і дипломати. Зокрема, голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський висловив співчуття рідним Павла Шеремета і його колегам, "завдяки яким в Україні існують незалежні та вільні медіа". А посол Канади в Україні Роман Ващук на сторінці в Twitter написав, що вбивство Шеремета стало "ударом в серце Києва і незалежної журналістики".
Журналіст Павло Шеремет загинув в Києві рано вранці в середу, 20 липня. Його автомобіль був підірваний вибуховим пристроєм, яке було закладено під сидінням водія. Автомобіль належав засновниці "Української правди" Олені Притулі. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів.
Поліція розслідує трагедію як умисне вбивство, а також розглядає ще кілька версій, у тому числі, можливість замаху на саму Олену Притулу.