Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович закликала провести розслідування і притягнути до відповідальності не тільки здійснили вибух машини Павла Шеремета, але й замовників вбивства журналіста.
"Жахливі, сумні новини сьогодні вранці... RIP Павло Шеремет - злочинці і організатори цього вбивства повинні бути притягнуті до суду", - написала вона в Twitter.
RIP Pavlo Sheremet -devastating news,perpetrators & mastermind behind this murder have to be brought before justice https://t.co/OFVUH6sAwz
- Dunja Mijatovic (@Dunja_Mijatovic) 20 липня 2016 р.
Головний редактор інтернет-видання "Українська правда" Севгиль Мусаєва-Боровик не виключила, що вбивство Шеремета пов'язано з його професійною діяльністю.
"Я думаю, що так, я думаю, що так воно і є, тому що Шеремет у цей час щоранку на цій машині вирушав на ефір Радіо "Вести". В цей ранок він також виїжджав на ефір", - сказала Мусаєва-Боровик в ефірі телеканалу "112. Україна", відповідаючи на питання про те, як вона вважає, чи був цей вибух пов'язаний з журналістською діяльністю і збиралися вбити саме Шеремета.
За словами Мусаєвій-Боровик, Шеремет був одним з найбільш позитивних людей, яких вона знала. Останнім часом він займався розвитком школи журналістики "Української правди", зокрема, проводив лекції та майстер-класи для молодих журналістів.
У свою чергу Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) підкреслює, що завдання правоохоронців і влади - забезпечити оперативне слідство для з'ясування як виконавців, так і замовників вбивства.
"Сьогодні українські журналісти опинилися в іншій реальності. Вбивство журналіста Павла Шеремета показало - смертельна небезпека чекає журналістів не тільки в зоні бойових дій, але і під їхнім будинком від цілеспрямованих терористичних та кілерських атак. Завдання правоохоронних органів і влади - забезпечити швидке і ефективне слідство для з'ясування не лише безпосередніх виконавців, але й замовників вбивства", - йдеться в прес-релізі медіа-профспілки.
"Завдання суспільства - переосмислити роль журналістики у цивільному розвитку, визнати, що без вільної журналістики немає вільного суспільства. Завдання журналістів - об'єднатися для відстоювання свого права на професію і безпеку", - додали в організації.
медіа-профспілці також вказали, що "неналежний рівень реакції влади з розслідування подібних злочинів і невисокий рівень уваги громадської думки на межі з байдужістю" є одними з факторів повторення злочинних посягань.
НМПУ висловлює співчуття колективу "Української правди", рідним і близьким П. Шеремета, "який у нашій пам'яті назавжди залишиться усміхненим "сонячним" людиною".
Тим часом глава Спілки журналістів РФ поспішили відкинути навіть можливість "російського сліду" в події. "Це просто бажання якимось чином заплутати хід слідства. Я не вірю в можливість "російського сліду", - заявив "Інтерфаксу" голова союзу Всеволод Богданов.
Журналіст Павло Шеремет загинув в Києві рано вранці в середу, 20 липня. Його автомобіль був підірваний вибуховим пристроєм, яке було закладено під сидінням водія. Автомобіль належав засновниці "Української правди" Олені Притулі. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів.
Поліція розслідує трагедію як умисне вбивство, а також розглядає ще кілька версій, у тому числі, можливість замаху на саму Олену Притулу.
Було опубліковано відео з місця вибуху автомобіля Павла Шеремета.