Експертна робоча група при Міністерстві освіти і науки провела в четвер, 14 березня, засідання з розробки проекту закону України "Про професійну освіту".
Як повідомила прес-служба відомства, були обговорені концептуальні засади створення законопроекту, напрямки та пропозиції щодо подальшої роботи.
За підсумками наради прийнято рішення про підготовку пропозицій щодо роботи над законопроектом, його концепції та структури. Узагальненням пропозицій займеться Державна наукова установа "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти".
До складу робочої групи увійшли представники міністерств, керівники вищих навчальних закладів I-II акредитації та професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), представники об'єднань роботодавців, а також підлеглих Міносвіти наукових установ.
"Пропозиції, які лунають від роботодавців і керівників органів місцевого самоврядування, спрямовані на те, щоб створити умови для підготовки професійних фахівців першої й середньої ланки", - зазначив головуючий перший заступник міністра Євген Суліма.
"Ми запросили до роботи фахівців, які знаються на проблематиці, мають досвід і знання про те, яким чином професійна освіта розвивається в країнах Європи і світу. І, відтворюючи сьогоднішні потреби суспільства, держави і економіки, ми змогли б запропонувати той варіант документа, який був би можливий для обговорення більшим колом представників і сфери освіти, і тих, хто чекає від сфери освіти, насамперед, підготовлених фахівців".
До професійної освіти належать не тільки питання професійно-технічної освіти, а й навчання молодших фахівців у ВНЗ I – II рівнів акредитації, а також - навчання протягом життя після отримання диплома про вищу освіту. !zn
Читайте також:
Вища освіта на зламі суспільного розвитку
У Європу - через МОНМС, або Протиріччя законопроектів "Про вищу освіту"