У справі Приватбанку закрито 20 тисяч проваджень - Венедіктова

Поділитися
У справі Приватбанку закрито 20 тисяч проваджень - Венедіктова © Киеввласть
На сьогодні в судах розглядається 400 кримінальних проваджень.

Офіс генпрокурора розраховує повернути велику частину суми збитків від незаконного привласнення коштів в справі ПриватБанку. Про це повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова в ефірі "Свободи слова" Савіка Шустера в п'ятницю ввечері.

"Я бачу (перспективу). Може, насправді це буде не так швидко, як нам усім цього хочеться, може це буде не вся сума, яку ми вказуємо - 5,5 млрд - але велика частина повернеться. Може, потім через компенсації в господарських та цивільних судах ми повернемо і інше, з компенсацією державою", - повідомила Венедіктова.

За її словами, в судах знаходиться близько 400 проваджень, в яких держава захищає ці активи.

Венедіктова нагадала про те, що в Єдиному реєстрі досудових розслідувань було 30 тисяч справ щодо ПриватБанку, 20 тисяч з яких вже закриті.

"Слідство у нас ведеться ще з 2017 року. У ЕРДР кримінальне провадження проти топ-менеджерів ПриватБанку внесено 6 березня 2017 року. У нас проваджень по ПриватБанку достатньо. Я думаю, буде цікаво дізнатися, що їх 30 тисяч було. 20 тисяч вже закрито", - сказала Венедіктова.

Як повідомлялося, трьом колишнім топ-менеджерам ПриватБанку повідомлено про підозру в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем.

Зокрема, повідомлено про підозру колишньому голові правління «Приватбанку» Олександру Дубілету, проте документ направили поштою, оскільки він був відсутній за місцем проживання. За інформацією ZN.UA, Дубілет в даний момент знаходиться в Ізраїлі. Також повідомлено про підозру першому заступнику голови правління банку Володимиру Яценку, який днем раніше хотів залишити Україну на приватному літаку в напрямку Відня, і колишньому голові правління банку і начальнику департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихіній, яка одночасно займала посаду першого заступника голови правління пов'язаної з банком юридичної особи. Останній підозру теж направили поштою.

Звітуючи в Раді минулого тижня, генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що не може блокувати «справу Приватбанку», і виправдовувала проведення додаткових експертиз інтересами справи.

На практиці призначення додаткових, а насправді непотрібних експертиз часто використовується, навпаки, для затягування часу або злиття справ. До того ж, всі необхідні експертизи вже провело НАБУ. У бюро припускають, що справу можуть «злити» за відпрацьованою схемою: Печерський райсуд Києва може передати її з НАБУ в інший орган досудового розслідування.

Про що Венедіктова збрехала під час виступу в Раді - в матеріалі Вадима Валька і Богдана Миколайчука «Казки для депутатів: про що Венедіктова збрехала під час виступу у Верховній Раді» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі