Справу "ПриватБанку" можуть "злити" за відпрацьованою схемою – ЦПК

Поділитися
Справу
Ситник допускає передачу справи до Печерського суду.    

Директор НАБУ Артем Ситник на брифінгу заявив, що скоро у Печерському суді може бути ухвалене рішення щодо передачі справи відносно розкрадання грошей екс-власниками "ПриватБанку" від НАБУ до іншого органу. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

«Що це означає? Що справу можуть злити так саме, як це робиться із провадженням заступника голови Офісу президента Олега Татарова: Печерський суд незаконно зобов'язує забрати справу у НАБУ; Офіс генпрокурора виконує незаконне рішення, хоча може і повинен не робити цього. Адже КПК  прямо забороняє передавати справи НАБУ!», - йдеться у повідомленні.

При цьому пояснюється для чого генпрокурорка Ірина Венедіктова ввела себе у групу прокурорів у справі "Привату".

«Думали, для швидшого забезпечення підозр і розслідування? Ні, схоже, для того, щоб врятувати Коломойського від НАБУ», - вважають у ЦПК.

Нагадаємо, що у справі заступника голови Офісу президента Олега Татарова у Венедіктової вже вирішили "спір про підслідність". Тепер справа в СБУ, а прокурори відмовилися від запобіжного заходу Татарову, ще й змінили основну кваліфікацію злочину, аби відібрати справу в Антикорсуду. Також Печерський суд свого часу зобов'язував "переглянути підслідність" справ про злочинну організацію в Окружному адмінсуді і ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського.

Нагадаємо, що суддя Печерського суду Олексій Соколов зобов'язав Ірину Венедіктову розглянути клопотання адвокатів та вирішити питання щодо спору про підслідність справи Олега Бахматюка, за підозрою у розкраданні 1,2 млрд грн, виділених Нацбанком. Як вважають у Центрі протидії корупції, в даному випадку використовується вже відпрацьована схема незаконного "зливання" справ НАБУ через Печерський райсуд.

В інтерв'ю редактору відділу політики ZN.UA Інні Ведерниковій директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що міні- і максі-олігархи, які банально хочуть закрити питання по своїх справах, впливають на корупційний цикл всередині країни.

«Вони об’єднуються, як ті ж Коломойський і Бахматюк, проплачують якісь мітинги та рекламу, «працюють» із депутатами й фракціями у парламенті над прийняттям/неприйняттям потрібних їм законів. Причому все це настільки на поверхні у ЗМІ, що навряд чи мої слова можна вважати якимсь ексклюзивним висновком. Бахматюк визнає, що отримав понад мільярд гривень рефінансування, однак замість того, щоб повернути гроші державі, витрачає їх на своє публічне обілення», - підсумував директор НАБУ.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі