Суддя Печерського суду Олексій Соколов зобов'язав Ірину Венедіктову розглянути клопотання адвокатів та вирішити питання щодо спору про підслідність справи Олега Бахматюка, за підозрою у розкраданні 1,2 млрд грн, виділених Нацбанком. Як вважають у Центрі протидії корупції, в даному випадку використовується вже відпрацьована схема незаконного "зливання" справ НАБУ через Печерський райсуд.
«Схема набирає обертів, поки генпрокурорка Венедіктова відмовчується і сприяє цим зливам. Якщо простіше: рішення Печерського суду намагаються використати, щоб забрати справу у НАБУ і передати іншому органу. Хоча Печерський суд не має жодного права виносити будь-які рішення у справах НАБУ. Для цього є Антикорсуд», - йдеться у повідомленні.
На даний час рішення Печерського суду щодо Бахматюка прокурори САП оскаржили – подали апеляцію Антикорсуду.
«А інша сторона — до Київського апеляційного суду, де судді вже встигли відмовити у відкритті провадження і фактично "залишити чинним" рішення Печерського суду. Так само робилося у справах Татарова, ОАСК і Злочевського. Це зроблено для того, щоб матеріали справи залишилися "у заручниках" Печерського суду і не потрапили до ВАКС. Звучить складно, але досвід Татарова, ОАСК і Злочевського показує, що так і відбувається на практиці», - зазначають у ЦПК.
Нагадаємо, що у справі заступника голови Офісу президента Олега Татарова у Венедіктової вже вирішили "спір про підслідність". Тепер справа в СБУ, а прокурори відмовилися від запобіжного заходу Татарову, ще й змінили основну кваліфікацію злочину, аби відібрати справу в Антикорсуду. Також Печерський суд свого часу зобов'язував "переглянути підслідність" справ про злочинну організацію в Окружному адмінсуді і ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського.
У ЦИК вважають, що Венедіктова не буде захищати інтереси Нацбанку.
«Поки Венедіктова розповідає у Facebook, що взагалі ні у що не може вмішуватися, знайте: вона може дати оцінку цьому "бєспрєдєлу". А єдине її можливе рішення у цій справі — відмовити адвокатам у задоволенні їхнього клопотання про зміну підслідності. Адже передавати справи НАБУ до інших органів заборонено кримінальним процесуальним кодексом. Але про що казати, якщо вона вже закривала справу Бахматюка за не менш незаконним рішенням Печерського суду, після чого врятувати провадження зміг лише Антикорсуд», - додали у ЦПК.
В інтерв'ю редактору відділу політики ZN.UA Інні Ведерниковій директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що міні- і максі-олігархи, які банально хочуть закрити питання по своїх справах, впливають на корупційний цикл всередині країни.
«Вони об’єднуються, як ті ж Коломойський і Бахматюк, проплачують якісь мітинги та рекламу, «працюють» із депутатами й фракціями у парламенті над прийняттям/неприйняттям потрібних їм законів. Причому все це настільки на поверхні у ЗМІ, що навряд чи мої слова можна вважати якимсь ексклюзивним висновком. Бахматюк визнає, що отримав понад мільярд гривень рефінансування, однак замість того, щоб повернути гроші державі, витрачає їх на своє публічне обілення», - підсумував директор НАБУ.