Глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що марш у центрі Києва на честь дивізії СС "Галичина" може підпадати під ряд статей, зокрема щодо пропаганди тоталітарних режимів, заявив він під час брифінгу у Верховній Раді, пише "Українська правда".
"Погано ставлюсь, негативно. Я думаю, що там, якщо поліції попрацювати, то можна кваліфікувати пару статей про пропаганду тоталітарних режимів, нацистського режиму", - сказав він.
Корнієнко вважає, що і організатори, і учасники маршу вдавалися до маніпуляцій, не згадуючи під час акції частинку "СС". За його словами тепер є підстава переглянути законодавство щодо масових зібрань. Оскільки організатори, за словами нардепа, начебто заявляли, що "проведуть марш вишиванок, патріотичних сил, тобто все називалось не в контексті дивізії СС "Галичина".
За його словами, заявка про проведення акції до КМДА могла подаватись без згадування там дивізії СС "Галичина".
"Що робити, коли заявка на дитячий утрєнік, а приходять зіговать", – сказав керівник партії.
Він додав, що, можливо, фракція висловиться з цього приводу на позачерговому засідання Верховної Ради. "Якщо вони не стидаються кричати прізвище нашого депутата Максима Бужанського, що ми окремо засуджуємо і про що ми окремо висловимось, і можливо буде виступ на позачерговому засіданні з приводу цієї інформації, то чому не казати всю інформацію, щоб суспільство було повністю проінформовано, що це за марш", – підсумував Корнієнко.
Нагадаємо, марш на честь дивізії СС "Галичина" відбувся у Києві 28 квітня. В ньому прийняли участь онуки ветеранів дивізії СС "Галичина", представники Суспільства майбутнього, Правого Сектора, ВО "Свобода", спілки ветеранів АТО, ініціативи Ukrainian military Honor.
23 вересня 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, що символіка дивізії СС "Галичина" не належить до нацистської.
Прославляння військ СС є неприпустимим для європейської країни, заявив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович після маршу на честь СС "Галичина" у Києві.
Як повідомлялося, глава видавництва "Сакцент плюс" Наталя Мясникова просила суд визнати протиправними дії голови УІНП, заборонити інституту "пропаганду символіки дивізії СС "Галичина" і зобов'язати установу спростувати оскаржувану інформацію".
Позивач оперувала поширеною маніпуляцією про те, що дивізія СС "Галичина" була частиною армійських підрозділів Ваффен-СС, яку Нюрнберзький трибунал в 1946 році визнав злочинною організацією.
Насправді Нюрнберзький трибунал розглядав діяльність СС окремо від нацистської партії, як самостійної організації. І визнав злочинною не саму організацію, а окремі "групи осіб", що входили в неї.