У січні в визначену Всесвітньою організацією охорони здоров'я лабораторію відправлять перші зразки, відібрані в Україні, для виявлення нового штаму коронавірусу, заявив головний санлікар Віктор Ляшко в коментарі "Інтерфакс-Україна". Йдеться про штам COVID-19, який вперше виявили у Великій Британії.
"Перші зразки плануються до відправки 19 - 21 січень 2021 року в визначену ВООЗ лабораторію, що функціонує на базі Клініки Шаріте (Берлін, Німеччина). Зразки будуть відібрані до 14 січня від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, зареєстрованих на територіях зі значним рівнем поширення інфекції, від хворих з важким перебігом хвороби та/або з досвідом подорожі до Великої Британії", - повідомив Ляшко.
За його словами, зразки передадуть в лабораторію у зв'язку із закликом ВООЗ до всіх країн починати дослідження циркуляції нового штаму COVID-19 на своїх територіях. Головний санлікар уточнив, що відібрані зразки будуть зберігати при температурі 70°С і нижче, уникаючи повторного розморожування/заморожування.
В середньому в цьому році Україна планує направити в зазначену лабораторію 150-200 зразків на місяць для того, щоб виявити новий штам коронавірусу.
Раніше в ВООЗ заявили про те, що новий штам коронавірусу, який вперше зафіксували у Британії, може стати основним для Європи та частини Азії. На даний момент новий штам зафіксували у 22 країнах світу.
У середині грудня британський уряд повідомив про поширення мутованого виду коронавірусу SARS-CoV-2: новий штам виявили в Лондоні і на Південному Сході Англії. Він вважається більш заразним.
Німецькі епідеміологи встановили, що перший відомий випадок новим штамом вірусу було зафіксовано ще в листопаді.
Першим в ЄС рішення про припинення авіасполучення з Британією ухвалили Нідерланди.
«Британський» штам уже виявили в Італії, Данії та інших європейських країнах, а також в Австралії, Південній Кореї, Йорданії, ОАЕ і ПАР.
7 грудня у Великій Британії розпочалася кампанія масової вакцинації проти коронавірусу. У першу чергу щепитимуть людей, старших за 80 років, і медичний персонал. Лондон замовив 40 мільйонів доз препарату Pfizer/BioNTech для вакцинації 20 мільйонів осіб.