Статистика нових випадків захворювання на коронавірус у Києві запізнюється щонайменше на декілька місяців - через зростання нових випадків COVID-19, що розпочалося ще в середині літа, Київський міський лабораторний центр просто не встигає вчасно вносити всі дані, пише системний аналітик Євген Істребін.
«По факту ми маємо величезні затримки. Так, 27–29 листопада у систему було внесено дані про 4939 нових випадків. Але всі ці випадки сталися не за три останні дні, а набагато раніше. Будь-який випадок має дату настання події (встановлення підтвердженого діагнозу), а внести його можуть набагато пізніше. Із 4939 випадків, внесених у систему за три дні, 2462 випадки сталися в період 22–29 листопада, 1286 – 15–21 листопада, 482 – 8–14 листопада, 283 – 1–7 листопада, 402 випадки сталися у жовтні, 8 – у вересні й 16 – у серпні», - зазначає він.
Фактично у статистиці, що подається як щоденна, відображені дані, яким два-чотири дні, а то й більше місяці. Водночас говорити про те, що якщо дані вносяться з великою затримкою і до статистики потрапляють випадки за попередні місяці, значить, ситуація насправді не така й погана, не варто.
«За останні кілька тижнів, як це не дивно, середньодобова кількість проведених тестувань знизилася на 5-7 тисяч. Тобто ми не тільки не наростили тестування, а навпаки стали робити їх менше», - пояснює Істребін.
На запитання про те, яка ситуація із захворюваністю на ковід у Києві - тестування, госпіталізації, забезпечення кисневими ліжко-місцями, відповідає системний аналітик Євген Істребін у статті «COVID-19 vs Київ» для читачів ZN.UA.