З офіційним візитом в Україну прибули прем’єр-міністри Словаччини Едуард Гегер, Словенії Роберт Голоб і Хорватії Андрей Пленкович. Очільники європейських урядів відвідали нашу країну у річницю звільнення Бучі. Вони візьмуть участь у саміті, присвяченому цій події.
Очільник уряду Словаччини прибув до України разом з міністром оборони Ярославом Надем, передає Aktuality. Словацькі урядовці приїхали до Києва вночі, потягом із Польщі. За даними видання, президент України Володимир Зеленський запросив прем’єр-міністра Словаччини з офіційним візитом у відповідь на рішення країни надати нам 13 винищувачів МіГ-29.
Роберто Голуб – прем’єр Словенії – зранку розпочав одноденний візит до України. Про свій приїзд він повідомив в Instagram.
«Ми хочемо засвідчити нашу політичну підтримку у світлі всебічної допомоги Словенії Україні у важкі часи російської військової агресії. Ми також хочемо підтвердити нашу прихильність політиці територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – зазначив Голоб після прибуття.
До Києва приїхав і очільник хорватського уряду Андрей Пленкович. Він іже зустрівся з українським прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
«Радий вітати в Києві прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича. Надзвичайно цінуємо допомогу хорватських друзів протягом усієї повномасштабної агресії Росії. Хорватія — держава, яка попри складний шлях повоєнного відновлення, успішно повноцінно інтегрувалася до ЄС. Для нас є надзвичайно цінним досвід у євроінтеграції, повоєнному відновленні, ветеранській політиці, розмінуванні. І Хорватія готова надати підтримку в цих сферах. Зокрема, на рівні Єврокомісії готує ініціативи щодо допомоги Україні в гуманітарному розмінуванні», – написав Шмигаль у Telegram.
Водночас у Хорватському уряді повідомили, що Пленкович разом із українським президентом Володимиром Зеленським та очільницею Молдови Маєю Санду прем’єр-міністром Словаччини Гегером та прем’єр-міністром Словенії Голобом візьмуть участь у саміті «Буча – відповідальність Росії за злочини в Україні». Щоправда, про приїзд Санду поки не повідомлялося.
Нагадаємо, на початку квітня 2022 року Збройні сили України вигнали окупантів з Київщини. Там були виявлені сотні людей, закатовані російськими військовими.
У липні ОБСЄ надала докази того, що Росія використовувала камери тортур і цивільних осіб як живий щит у Бучі та Ірпені. Організацією задокументовано «низку камер тортур, розділених бетонними стінами», виявлених у літньому таборі в Бучі, включно з кімнатою, яка, за словами представників ОБСЄ, використовувалася для страт.