ОБСЄ надала докази того, що Росія використовувала камери тортур і цивільних осіб як живий щит у Бучі та Ірпені

Поділитися
ОБСЄ надала докази того, що Росія використовувала камери тортур і цивільних осіб як живий щит у Бучі та Ірпені © Андрій Нєбитов / facebook
В новому звіті розкриваються подробиці жахливих злочинів окупантів в Україні.

Під час окупації міст Буча та Ірпінь російські загарбники катували цивільне населення у камерах тортур та використовували мирних жителів як живий щит. Про це повідомляє CNN, посилаючись на новий звіт ОБСЄ.

У новій доповіді Організації з безпеки та співробітництва в Європі, яка охоплює період з 1 квітня по 25 червня, говориться про виявлення камер тортур у літньому таборі в Бучі. Експерти ОБСЄ заявляють, що фото- та відеодокази свідчать про те, що російські війська здійснювали цілеспрямовані організовані вбивства мирних жителів Бучі, яких знайшли застреленими зі зв’язаними за спиною руками.

У звіті задокументовано «низку камер тортур, розділених бетонними стінами», виявлених у літньому таборі в Бучі, включно з кімнатою, яка, за словами представників ОБСЄ, використовувалася для страт. В ній чітко видно кульові отвори у стінах.

В іншій кімнаті було виявлено сліди тортур і поливання водою. Там знайшли п'ятьох мертвих чоловіків. «Вони були вкриті опіками, синцями та рваними ранами», – йдеться у повідомленні.

У неназваному селі Бучанського району в підвалі виявили тіла 18 чоловіків, жінок і дітей. У звіті зазначається, що декому з них відрізали вуха, а іншим виривали зуби. Також у місії ОБСЄ вкотре згадали про велику кількість жінок і дівчат, які зазнали зґвалтування та сексуального насильства з боку російських військ, особливо на територіях, окупованих російськими військами.

У звіті також задокументовано випадки використання українських цивільних осіб як «живих щитів». Їх змушували воювати разом з росіянами проти власної країни, погрожуючи смертю. Багатьох вивезли до Росії без їхньої згоди.

«Російські солдати використовували понад 300 мирних громадян України як живий щит і тримали їх у полоні протягом 25 днів у березні в підвалі школи Ягідне, де знаходився великий російський військовий табір», – сказано у доповіді ОБСЄ.

Раніше повідомлялося, що у Нідерландах відбулася конференція щодо розслідування воєнних злочинів РФ в Україні.

Росія на окупованих українських територіях проводить щодо українців цілеспрямовану політику геноциду. І якщо деякі країни на політичному рівні визнали цей «злочин злочинів» проти українців, то як бути з юридичним визнанням? Про це — у статті Ірини Павленко «Путін і геноцид українців: складний шлях визнання».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі