У РФ заявили про відкриття Керченської протоки для цивільних суден

Поділитися
У РФ заявили про відкриття Керченської протоки для цивільних суден Рух Керченською протокою, відновлено, стверджують в РФ © ВМС ЗС України / Facebook
Вранці у понеділок нею нібито пройшли перші судна.

У Росії у понеділок, 26 листопада, заявили про відкриття Керченської протоки для проходження нею цивільних суден, повідомляє ТАСС із посиланням на прес-службу підконтрольного окупантам українського Криму підприємства "Кримські морські порти". Протоку було закрито напередодні, нібито "з міркувань безпеки".

"Вранці 26 листопада перші судна вже пройшли через Керч-Єнікальський канал", - заявили журналістам на підприємстві.

Після того, як до Керч-Єнікальського каналу підійшла корабельна група Військово-морських сил Збройних сил України (два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир), у Росії заявили про нібито "спробу незаконного перетину державного кордону". І заблокували протоку танкером із відключеною системою автоматичної ідентифікації.

Перед цим російський корабель "Дон" протаранив рейдовий буксир "Яни Капу". Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.

Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід групи з Одеси до Маріуполя повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. Своєю чергою у ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували.

Після того, як українські кораблі вирушили у зворотному напрямку, російські прикордонники атакували та захопили їх. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків із 23 членів екіпажів.

Зазначимо, Договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки не денонсовано і передбачає свободу судноплавства у внутрішніх водах України та Росії. Дії РФ порушують не лише Договір, а й Статут ООН і Конвенцію ООН з морського права.

Читайте також: Канада підтримала Україну в конфлікті на Азові

Україна ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із ситуацію в Азовському та Чорному морях. Своєю чергою в РФ також вимагають скликання Ради безпеки ООН 26 листопада та традиційно відхрещуються від причетності до ескалації на Азові. Засідання Ради Безпеки ООН призначено на 11:00 (18:00 за Київським часом).

Президент України Петро Порошенко скликав Військовий кабінет, вночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), на ньому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану строком на 60 днів. На 16:00 заплановане позачергове закрите засідання Верховної Ради щодо введення в країні воєнного стану.

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, у море вийшли кораблі Військово-морських сил України.

Свою оцінку ситуації в Азовському та Чорному морях також дали міжнародні організації і зовнішньополітичні відомства країн-партнерів України.

Поділитися
Дивіться спецтему: Атака РФ на Азові. Введення воєнного стану в Україні
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі