У правоохоронців під Радою кинули бойову гранату, поранено більше 10 осіб: онлайн-трансляція

Фото Відео
Поділитися
Правоохоронці не намагаються перейти в наступ у відповідь, тримаючи кордон.

Після невеликого затишшя між правоохоронцями та мітингувальниками поновилися сутички під Радою. Вже застосовано багато гранат зі сльозогінним газом.

У ряди правоохоронців, крім вибухів і димових шашок, було кинуто врызвное пристрій, в результаті поранено кілька людей.

Постраждали більше десяти силовиків: кількох винесли з епіцентру протистояння на ношах, ще кільком надають медичну допомогу прямо на місці. Постраждалих забирають в каретах "швидкої допомоги", прибувають нові "швидкі".

Площа Конституції перед Верховною Радою оповита димом від сльозогінного газу.

Протестувальники продовжують кидати в правоохоронців пляшки, шашки і бруківку.

Правоохоронці не переходять у наступ, тримаючи кордони.

У столичному МВС повідомили про десятки постраждалих:

"Більше десятка правоохоронців постраждали. Це і бійці Нацгвардії, і співробітники міліції", - сказали в столичному главку.

Найбільш злісних учасників протистояння знання парламенту продовжують затримувати правоохоронці.

Нагадаємо, Верховная Рада сьогодні, 31 серпня, схвалила президентські зміни до Конституції в першому читанні. "За" проголосували 266 народних депутатів.

Законопроект, зокрема, обіцяє громадам на місцях по всій території України розширення місцевих повноважень. У той же час, в проекті закону україни окремо визначаються "особливості місцевого самоврядування окремих територій Донецької та Луганської областей", тобто тих, які вважаються тимчасово окупованими. Ним планується надати більш широкі повноваження, ніж іншим регіонам України. Незважаючи на це, президент України та інші представники влади неодноразово заявляли, що дане самоврядування на непідконтрольних Києву територіях не є т. н. "особливим статусом", а використання цього терміну є "спекуляцією".

Раніше у кінці липня Конституційний суд схвалив надання окремим регіонам Донбасу т. н. "особливого статусу".

Сергій Рахманін у статті для ZN.UA, аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ может бути змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".

У той же час, представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР" вже висловили незадоволення проектом закону навіть при тому, що "особливі права" підконтрольних їм регіонів Донбасу будуть прописані в перехідних положеннях Конституції.

Саме на цьому законопроекті наполягала і представник США Вікторія Нуланд, яка особисто переконувала депутатів голосувати за нього для демонстрації прихильність Мінським угодам.

При цьому, як повідомили деякі народні депутати в день голосування в першому читанні за зміни до Конституції, Рада не буде ставити на голосування в другому читанні даний законопроект до проведення в Донбасі прозорих виборів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі