Проект зміни Конституції зі "статусу" Донбасу "продавила" Нуланд - депутат

Поділитися
Проект зміни Конституції зі Нуланд хоче змін до Конституції по Донбасу © president.gov.ua
Представник США прийшла в зал засідання парламенту стежити за голосуванням.

Заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд з питань Європи і Євразії зустрічалася з народними депутатами України і переконувала їх у необхідності підтримати останню редакцію президентського законопроекту про внесення змін до Конституцію по Донбасу, заявив народний депутат Леонід Ємець.

"До мене звернулося посольство США з проханням про зустріч з Вікторією Нуланд. Вчора така зустріч відбулася. Ми говорили про сьогоднішнє голосування змін до Конституції. Нуланд наполягала на тому, що це повинні бути демонстрація виконання Україною мінських угод", - сказав він журналістам в четвер вранці.

За його словами, Нуланд наполягала на підтримці саме "доопрацьованої версії" президентського проекту закону, за яким "особливий порядок самоврядування" на непідконтрольних Україні територіях закріплюється не в перехідних положеннях законопроекту, а в перехідних положеннях самої Конституції. Дані зміни були внесені напередодні перед самим голосуванням Порошенком. Попередній законопроект був представлений президентом на початку липня.

Як стверджує Ємець, Нуланд аргументувала це необхідність "продемонструвати" прихильність України до виконання Мінських угод.

Також повідомляється, що в четвер в Раду, де попередньо розглядається даний законопроект, прибула сама Нуланд, а також посол США в Україні Джеффрі Пайетт і представник ЄС Ян Томбінський. Також у парламент повинен прибути президент Порошенко.

У той же час, як зазначає народний депутат Сергій Лещенко, у четвер Рада не буде голосувати за зміни до Конституції, так як для цього необхідно отримати схвалення Конституційного суду. У четвер Рада розгляне законопроект і направить його в КС. Для прийняття зміни до Конституції необхідно 300 голосів депутатів.

Раніше Порошенко запевняв, що зміни до Конституції Україні "не нав'язувалися ззовні".

Читайте також: У вівторок Рада розгляне поправки до Конституції про скасування депутатської недоторканності

Як писав Сергій Рахманін у статті "Конституляція?" в "Дзеркалі", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в осяжному майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України, впевнений автор.

Закон про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, який отримав умовну назву "особливий статус Донбасу", був прийнятий у вересні 2014 року, незабаром після укладення Мінських угод. У березні 2015 року в нього були внесені зміни

Примітно, що тиску США і ЄС щодо України передувало зближення поз ицій Заходу з Росією щодо іранського питання. Іранська угода була укладена напередодні, і президент США Барак Обама подякував путіну за сприяння в цьому питанні. Як вважають деякі політологи, Штати тепер відчувають себе зобов'язаними Росії і Путіну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі