Після досягнення угоди з Іраном тепер варто очікувати, яка позиція буде у США по міжнародному трибуналу у зв'язку з катастрофою Боїнга-777, та по війні в Україні, вважає російський політолог (науковий співробітник Інституту Брукгинса, США, а також асоційований дослідник Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House", Лондон) Лілія Шевцова.
Напередодні Обама розповів про дзвінок Путіна і несподівану підтримку РФ при укладенні угоди з Іраном. Газета The New York Times поставила Обамі питання про роль російського президента Володимира Путіна в укладенні угоди. "Росія надала допомогу в цьому. Я буду чесний з вами. Я не був упевнений, враховуючи сильні розбіжності з Росією навколо українського питання, чи буде підтримка. Ми б не досягли цієї угоди, якби не готовність Росії притримувати нас і інших членів "шістки", - сказав американський лідер.
"Я про перемогу Обами, який, зробивши "ядерну угоду" з Іраном, здійснив свою мрію. А тепер він повинен віддячити тим, хто допоміг йому із мрією. І в першу чергу Путіну", - пише Шевцова на своїй сторінці в Facebook.
Також президент США вчора, 15 липня, повідомив про те, що кілька тижнів тому йому телефонував Путін. "Я був натхнений тим, що Путін зателефонував мені пару тижнів тому і ініціював розмову про Сирії. Я думаю, вони розуміють, що режим Асада втрачає контроль над усе більшою частиною Сирії і перспективи повалення режиму сунітами-джихадистами не є неминучими, це стає все більшою загрозою кожен день. Це дає нам можливість почати серйозну розмову з ними", - заявив Обама.
"І за це теж треба буде платити! Так, що Вашингтон - боржник і його "поставили на лічильник". Скоро ми побачимо, що переможе в американській політиці - інтерес або принцип...", - підкреслила Шевцова.
ЦІНА ПЕРЕМОГИ. Я про перемогу Обами, який, скоївши "ядерну угоду" з Іраном, здійснив свою мрію. А тепер він повинен...
Posted by Lilia Shevtsova on 15 Липень 2015 р.
14 липня Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Згідно з умовами документу, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".
Проте для введення в дію угоди з Тегераном Обама повинен тепер подолати опір в Конгресі.
Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.
Детальніше про переговори з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іранський X-фактор.