Переговори щодо взаємного визнання Україною та Ізраїлем паспортів вакцинації від коронавірусу тривають, питання назви вакцин і їх виробників не на часі, запевняють в українському посольстві.
Напередодні посол України Євген Корнійчук розповідав в етері одного з вітчизняних каналів, що Ізраїль не хоче визнавати вакцинацію препаратом Covishield. Розшифровку слів посла без відповідного відео оприлюднив сайт Segodnya.ua.
Поки що для вакцинації українців використовується лише цей препарат. З часом наша країна може отримати й інші, зокрема вакцину Pfizer/BioNTech, що вважається провідною. Але вирішення питання взаємного визнання паспортів могло б спростити перетин кордону подорожуючими вже зараз.
«Посольство України в Державі Ізраїль веде активні переговори про взаємне визнання паспортів вакцинації від COVID-19. Сьогодні мова не йде про назви вакцин та їх виробників. Мова йде про діалог між двома країнами», - таку заяву Корнійчука поширила пресслужба посольства вранці 9 березня.
За словами посла, ініціатором цих переговорів є ізраїльська сторона, а Україна є однією з перших серед європейських країн, яка має можливість досягти реальних домовленостей. На думку Корнійчука, переговори вже можна назвати успішними, оскільки вони наразі активно тривають.
«Ми можемо говорити, що в цьому зацікавлена і ізраїльська сторона в контексті забезпечення щорічного паломництва хасидів до Умані. В свою чергу, Україна отримує можливість відкрити кордони з Ізраїлем. Це дозволить відновити насамперед бізнес-туризм, так як нашій країні потрібні інвестиції, а також дозволить розвивати медичний туризм в обох напрямках», - додав він.
Коментар Посла України в Державі Ізраїль Євгена Корнійчука щодо переговорів про взаємне визнання паспортів вакцинації...
Опубликовано Embassy of Ukraine in the State of Israel Вторник, 9 марта 2021 г.
24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.
За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині. У МОЗ планують найближчим часом вийти на показник 10-11 тисяч щеплень на добу.
Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, ще 8 млн наша країна розраховує отримати в рамках європейської програми COVAX і 1,9 млн – купити в китайського виробника Sinovac Biotech.
Редакція ZN.UA впевнена: будь-яка доступна вакцина з доведеною ефективністю, дозволена для екстреного використання у світі й Україні, значно підвищує шанси не захворіти на COVID-19 у тяжкій формі, тому вакцинуватися треба. Але, як і до будь-якого процесу, до вакцинації слід підходити розумно. Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я».