Ізраїль відмовляється визнавати вакцинацію препаратом Covishield, який закупила Україна - дипломат

Поділитися
Ізраїль відмовляється визнавати вакцинацію препаратом Covishield, який закупила Україна - дипломат Громадян Ізраїлю і України прищеплюють різними вакцинами, і це ускладнює переговори © depositphotos | Photocreo
Україна й Ізраїль ведуть переговори про визнання результатів вакцинації для перетину кордону.

Україна веде з Ізраїлем переговори про відновлення туристичних подорожей на підставі визнання результатів вакцинації. Про хід переговорів розповів посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук. За його словами, процес гальмує те, що Ізраїль поки що відмовляється визнавати вакцину Covishield, яку виробляють в Індії за ліцензією Astra Zeneca. Саме вона застосовується в Україні, в той час як громадян Ізраїлю вакцинують препаратами від Pfizer і Moderna.

«Хасиди, які є основними туристами в Україні, звертаються до українського посольства, запитують щодо дій українського уряду в майбутньому, тому що збираються відвідати Умань та інші місця паломництва, чи потрібен так званий паспорт вакцинації. Ми над цим питанням працюємо спільно, і найближчим часом вирішуватимемо», - розповів дипломат в ефірі телеканалу «Україна 24» увечері в понеділок, 8 березня.

«Сьогодні як раз були переговори про взаємне визнання так званих паспортів вакцинації. У нас з цим поки що проблеми, оскільки ті вакцини, які застосовуються українським урядом, Ізраїль поки не збирається приймати», - додав посол, відзначивши високий рівень вакцинації населення Ізраїлю.

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, до кінця року вакцинуватися зможуть всі бажаючі.

Минулого тижня до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, ще 8 млн наша країна розраховує отримати в рамках європейської програми COVAX і 1,9 млн - купити в китайського виробника Sinovac Biotech.

Редакція ZN.UA впевнена: будь-яка доступна вакцина з доведеною ефективністю, дозволена для екстреного використання в світі і Україні, значно підвищує шанси не захворіти COVID-19 у важкій формі, тому вакцинуватися потрібно. Але, як і до будь-якого процесу, до вакцинації потрібно підходити розумно. Детальніше про прогнози і ризики вакцинації читайте в статті Алли Котляр  «Золота гора» від МОЗ».

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі