У порогового балу ЗНО для студентів-медиків є альтернатива – аналітик

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У порогового балу ЗНО для студентів-медиків є альтернатива – аналітик Кількість бюджетних місць в медвузах необхідно урізати © УНІАН
Необхідно скоротити кількість бюджетних місць у медвузах та подбати про те, аби кращі абітурієнти вибрали найкращі університети.

Уряд скасує рішення про запровадження мінімального порогового балу ЗНО для вступників на медичні спеціальності, проте у цього кроку є альтернатива у вигляді зменшення кількості бюджетних місць в медичних вишах.

Про це у своїй статті для DT.UA пише провідний аналітик аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний. На його думку, якщо почати виділяти на одного бюджетника більше коштів, медичні вузи будуть мати менше стимулів набирати слабо підготовлених контрактників.

"Однак гроші не падають з неба, і їх сума чітко визначена. Що не є визначеним і, як я вже писав, не має жодного раціонального обґрунтування, - так це кількість бюджетних місць, яку виділяє МОЗ. Як ви вже здогадалися, після зменшення кількості місць на одне бюджетне місце припадатиме більша сума коштів. Ні-ні, це не собівартість, але це наближення до неї, що дозволить університетам не набирати стільки контрактників", – вказує автор.

Стадний зазначає, що МОЗ з цього року припиняє ручний розподіл місць між університетами і приєднується до системи автоматичного розподілу, яку в минулому році запустила МОН. У рамках даної системи бюджетні місця отримують не університети, а абітурієнти, вищі за рейтингом, тому вже не міністерство, а самі абітурієнти приносять ці місця до університетів.

"Так що залишається подбати про те, щоб ці кращі абітурієнти обрали найкращі університети, де все ще є острівці якісної медичної освіти... Тому МОЗ повинно опублікувати і поширити серед вступників цього року результати іспитів КРОКпо кожному окремому ВНЗ. Причому недостатньо просто показати, яка частка студентів або інтернів здає КРОК. Дуже важливо показати, де його здають краще, де результати вищі", – йдеться в статті.

За словами автора, використання даного підходу призведе до того, що сильні бюджетники будуть сконцентровані у вузах з найкращими показниками. Дані вузи все ще будуть потребувати контрактників, але значно менше.

Читайте також: У Міносвіти не відмовляються від ідеї запровадження мінімального прохідного балу ЗНО для абітурієнтів медвузів

Нагадаємо, 25 червня стало відомо, що Міністерство освіти і науки України скасувало наказ №637, яким, за поданням Міністерства охорони здоров'я, встановлювалося, введення мінімального прохідного бар'єру для абітурієнтів медичних спеціальностей.

Раніше DT.UA писало, що за інформацією Міністерства охорони здоров'я, щорічно близько 10% студентів-медиків не долають прохідного бар'єру, здаючи ліцензійні іспити "Крок 2" та "Крок 3".

Детальніше про ситуацію з фінансуванням українських медвузів та проблеми підготовки студентів-медиків читайте у статті Єгора Стадного "Плата за медичну освіту" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі