"Проблема зі 150 балами була в тому, що ця ініціатива була запроваджена вже після того, як завершилася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, якщо б це було відомо до реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, то вони могли б прийняти усвідомлене рішення і, розуміючи, що можуть не набирати 150 балів, вони б могли подаватися на інші спеціальності", - зазначила міністр на прес-конференції в Києві.
За словами Гриневич, зараз деякі студенти втратили б можливість вступати на медичні спеціальності, оскільки їх результати по ЗНО менше прохідних, але при цьому не змогли б подати заяви на інші спеціальності, оскільки предмети, за яким вони здавали ЗНО, для них не підходять.
"Ми не скасовуємо повністю цю ідею, ми не відмовляємося від неї, як тільки завершиться вступна кампанія, ми проведемо широке громадське обговорення. Може нам треба встановити такий прохідний бал не тільки на медичні спеціальності, але і на інші теж, може це не 150 балів, а інший бал", - зазначила глава МОН.
Міністр підкреслила, що в разі прийняття такого рішення, воно повинно бути опубліковано заздалегідь.
Як писала у своїй статті для DT.UA Оксана Онищенко, буквально перед початком вступної кампанії у "Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році" були внесені зміни, згідно з якими для вступу на чотири спеціальності"Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація" та "Педіатрія") абітурієнт повинен пред'явити сертифікати ЗНО з результатом не нижче 150 балів.
Незважаючи на це, 25 червня стало відомо, що Міністерство освіти і науки України скасувало наказ №637, яким, за поданням Міністерства охорони здоров'я, встановлювалося введення мінімального прохідного бар'єру для абітурієнтів медичних спеціальностей.
Детальніше про проблеми підготовки студентів-медиків в Україні читайте в статті Оксани Онищенко "Ампутація неспроможних" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".