За словами головного інспектора праці Польщі Вєслава Ліщека, бувають випадки, коли польські роботодавці використовують українських заробітчан, виплачуючи їм меншу заробітну платню або не забезпечуючи адекватних умов праці.
За даними Ліщека, у Польщі працює понад 2,5 мільйона іноземців, з них 800 тисяч - незаконно.
"Справа в тому, що кожен повинен працювати в Польщі легально і платити внески у державну казну", - пояснив він.
Консультації по гарячій лінії можна буде отримати з 16:00 до 20:00. Зокрема, іноземні громадяни зможуть дізнатися про умови працевлаштування в Польщі і те, як написати скаргу в тому випадку, якщо роботодавець порушує права.
Наголошується на тому, що на лінії працюють, зокрема, співробітники, які вільно розмовляють українською.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Польща з наступного року змінить правила працевлаштування іноземців. Вже з 1 вересня починається процедура припинення чинних правил реєстрації заяв про намір доручити роботу працівнику з-за східного кордону Польщі. Раніше отримати таку декларацію було дуже легко. Повідомляється про те, що нові правила означатимуть збільшення формальних вимог, як у випадку з наданням дозволу на роботу.
Польщі вдалося за рахунок українців відновити зростання працездатного населення віком від 15 до 70 років. За 2009-2016 роки воно збільшилася майже на мільйон осіб - до 30,6 мільйонів. В Україні за той самий час воно, навпаки, знизилося на шість мільйонів - до 28,9 мільйонів осіб.
Докладніше про необхідність ефективної державної міграційної політики читайте у статті Андрія Гайдуцького "Міграноміка ХХІ століття" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".