У перемогу України у війні з Росією вірять 83% українців, водночас протилежної думки дотримуються 11%. При цьому більшість вважатиме перемогою деокупацію усіх українських територій, йдеться в опитуванні Центру Разумкова.
Зокрема, найбільше у перемогу вірять респонденти на Заході країни (87%) та у центральній її частині (88%). Менш схильні так вважати на Півдні (72%) та на Сході (75%). Дослідники вказали, що у південній частині України частіше зазначають, що не вірять у перемогу (21%). У центральній частині країни так відповіли 7%.
Водночас 39% респондентів, які вірять у перемогу, вважають, що вона настане через 1–2 роки, а 19,5% відповіли, що вона відбудеться до кінця 2024 року. Також 15% вважають, що для неї знадобиться від трьох до пʼяти років, а 5% — понад пʼять років. Також 2% респондентів відповіли, що перемога настане "навряд чи за мого життя".
Зазначається, що 38% тих, хто вірить у перемогу, вважає, що нею можна вважати деокупацію усіх територій України станом на січень 2014 року, а 17% — станом на 23 лютого 2022 року. Водночас 7,5% опитаних українців називають перемогою виведення російських військ з усієї території, окрім Криму. Своєю чергою 17,5% вважатимуть перемогою знищення армії РФ та сприяння повстанню або розпаду всередині держави-агресора. Також 8% відповіли, що для них перемога означатиме припинення війни, навіть за умови окупації росіянами тих територій, які вони зараз контролюють.
Також українці частіше (47%) відповідають, що дозвіл на удари вглиб РФ західною зброєю призведе до миру в Україні. Думки про те, що для припинення війни треба проводити перемовини між Москвою та Києвом притримуються лише 29% респондентів.
Дослідники також запитали в українців щодо відношення до операції у Курській області. Так, позитивно до бойових дій у Росії ставляться 58% респондентів, 20% — негативно, а 7% відповіли, що їм байдуже. Своєю чергою не визначилися 16%. Вказується, що позитивно до цього ставляться 65% тих, хто вірить в перемогу України. Водночас ті, хто дотримується відмінної думки, ставляться до бойових дій у РФ частіше негативно (50%).
Опитування проводилось методом face-to-face з 20 по 26 вересня на підконтрольній уряду України території та там, де не ведуться бойові дії. У рамках дослідження опитали 2016 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Раніше Центр Разумкова на замовлення ZN.UA проводив дослідження, в рамках якого запитав українців: "Як ви вважаєте, чи настав час для початку офіційних мирних переговорів України і Росії?". Ствердно на це питання відповіли 44% респондентів. Ще 35% вважають, що час для переговорів поки не настав. До того ж є 21% людей, які не визначилися з цього приводу.
Більше про результати дослідження читайте у статті Інни Ведернікової "Війна чи мир. Українці хочуть повернути кордони 1991 року, але чиїми руками? Результати соціологічного дослідження".