У ПАРЄ закликали Україну відновити ефективне е-декларування та уточнити правовий статус НАБУ

Поділитися
У ПАРЄ закликали Україну відновити ефективне е-декларування та уточнити правовий статус НАБУ © Sandro Weltin / Council of Europe
Також в ПАРЄ наголосили на необхідності забезпечити ефективне розслідування всіх нападів на журналістів.

У затвердженому ПАРЄ щорічному звіті про прогрес моніторингової процедури Асамблеї висловлено занепокоєння щодо реформи судової системи і системи правосуддя в Україні, повідомляє "Європейська правда".

Зазначається, що в документі також міститься заклик утриматися від дій, які можуть стати причиною тривалих згубних наслідків для верховенства права.

Крім того, звіт заохочує зусилля української влади щодо створення та забезпечення функціонування інститутів щодо боротьби з корупцією, а також позитивно оцінює угоду про припинення вогню від 27 липня 2020 року.

У той же час, як повідомляє ЗМІ, у ПАРЄ викликають занепокоєння постійні недоліки в реформах судової системи і системи правосуддя і все ще обмежені результати в боротьбі з широко поширеною корупцією.

Уточнюється, що у звіті критикуються й періодичні напади на журналістів, які відбуваються в Україні.

Так, в Асамблеї закликали Україну вжити всіх необхідних заходів для зміцнення структур, необхідних для боротьби з корупцією, в тому числі шляхом відновлення ефективного функціонування системи електронного декларування та уточнення правового статусу НАБУ.

Асамблея також акцентувала увагу на необхідності "утриматися від будь-яких дій, які можуть мати тривалі згубні наслідки для верховенства права та незалежності судової влади".

У ПАРЄ просять забезпечити ефективне розслідування нападів на журналістів і забезпечити дотримання зобов'язань щодо захисту мовних прав нацменшин.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі