У Національній службі здоров'я розповіли, як змінилися зарплати медиків з квітня по вересень, коли в Україні був оголошений карантин по коронавірусу. Відзначається, що керівники медустанов з надання спеціалізованої допомоги в середньому отримують 23,5 тис. грн, лікарі-менш 9 тис. грн, а середній медперсонал - 7,5 тис.грн, молодший медперсонал - близько 6 тис.грн.
Заробітні плати по регіонах вищі в столиці - в середньому 10,4 тис. грн. і в Луганській області. Менше отримують в Рівненській області - 7,5 тис., в Одеській і Хмельницькій.
Разом з тим, в НСЗУ відзначають, що "є випадки, коли витрати на оплату праці лікаря в одній з лікарень прифронтової зони становлять в середньому 73 тис. грн".
"Адміністрація підняла зарплати, щоб утримати фахівців", - підкреслює НСЗУ.
У деяких клініках рівень зарплат значно перевищує середній по галузі. Так, в Хмельницькій інфекційній лікарні середні витрати на оплату праці лікаря складають 40,5 тис. Грн, в Одеському обласному клінічному медичному центрі - 24,8 тис. грн, в Полтавській обласній інфекційній клінічній лікарні - 24,6 тис. грн.
НСЗУ нагадує, що в медустанови первинної ланки, які уклали договори з НСЗУ ще в липні 2018 року, за січень-вересень 2020 року зарплата склала для керівників - 24,9 тис. Грн, для лікарів - 15 тис. грн, середнього медперсоналу - 8, 4 тис. грн, молодшого медперсоналу - 4,6 тис. грн.
При цьому в центрі первинної медичної допомоги Бобринецького району Кіровоградської області середні витрати на оплату праці лікаря складають 60,1 тис. грн, в Костянтинівському районному центрі первинної допомоги в Донецькій області - 55,3 тис. грн.
Крім того, НСЗУ повідомляє, що середня зарплата медиків екстреної медичної допомоги за квітень-вересень 2020 року склала для їх керівників - 28,8 тис. грн, для лікарів - 18 тис. грн, для середнього медперсоналу - 14,9 тис. грн, для молодшого медперсоналу - 7,8 тис. грн.
Як повідомлялося, голова МОЗ Максим Степанов ініціював у 2021 році підняття зарплат лікарів і медперсоналу до 25 і 12 тис. відповідно. Однак після доопрацювання держбюджету на 2021 рік до другого читання на підвищення зарплат медикам коштів не заклали.
За даними Міністерства охорони здоров'я, з початку року з медицини звільнилися 34 тисячі медиків, в п'ять разів більше звільнилося лікарів, ніж прийшло нових. А в другому кварталі 2021 роки доведеться в десять разів зменшити витрати на лікування пацієнтів з COVID-19.