Медичні працівники не отримують в повному обсязі коронавірусні доплати в розмірі 300%, оскільки їх в першу чергу освоюють лікарні на закупівлю медикаментів і необхідне оснащення, а залишки коштів роздають медикам. Про це розповіла завідувачка інфекційного відділення Кіровоградської обласної лікарні Олена Смирнова, передає "Главком".
За її словами, керівництво лікарні вирішило витратити виділені кошти з бюджету на обладнання кисневої станції. В результаті лікарі отримують 240-270% надбавки.
"Тому що з «ковідних» грошей, в тому числі із зарплатних, лікарня бере на покупку ліків, кисневих станцій тощо. Все, що залишиться, то на зарплати", - пояснила завідуюча інфекційним відділенням.
При цьому завідуюча констатує гострий дефіцит в лікарні кисню і апаратів штучної вентиляції.
"У нас найбільша кількість апаратів штучної вентиляції, тому ми завантажені майже на 100%. У інших лікарнях (на Кіровоградщині) кисневих можливостей набагато менше, а всі (важкі) хворі кисневозалежні. Загалом киснем на 70-80% забезпечені... є кисень в концентраторах, у балонах. Той, що в балонах, не нескінченний. Все потребує коштів", - зазначила лікар.
Відзначимо, що в столиці ситуація в лікарнях така ж. Керівництво направляє коронавірусні кошти на ремонти відділень і станцій швидкої допомоги, в результаті медики, які знаходяться в епіцентрі боротьби з коронавірусом, не отримують в повному обсязі доплати. У деяких регіонах зберігаються затримки по виплаті зарплат.
Відзначимо, в Україні за час пандемії COVID-19 померли 212 медиків. За останню добу захворіло 27 медичних працівника.
Раніше в Міністерстві охорони здоров'я анонсували, що в 2021 році лікарям підвищать зарплати до 22 тисяч гривень.
Про секрети успіхів стримування коронавірусу в Південно-Східній Азії читайте в матеріалі Сергія Корсунського на ZN.UA "Цікава вірусологія".
Про те, як борються з коронавірусом європейські країни читайте в статті Олексія Коваля "Перед загрозою хаосу".