У Нідерландах завтра знову слухатимуть справу МН17 – слово дадуть родичам жертв

Поділитися
У Нідерландах завтра знову слухатимуть справу МН17 – слово дадуть родичам жертв © worldweapon.ru
Рідні загиблих виступатимуть у суді впродовж десяти днів. За цей час судді заслухають 90 свідків.

У судовому комплексі «Схіпхол» у Нідерландах у понеділок, 6 вересня, відновляться слухання у справі про катастрофу рейсу МН17. Слово у суді матимуть родичі жертв, повідомляє «Укрінформ».

«У Нідерландах у судовому комплексі «Схіпхол» 6 вересня о 10:00 за місцевим часом розпочнеться чергове засідання суду у справі МН17. Слово у суді матимуть родичі загиблих не лише з Нідерландів, а й, зокрема, Австралії, Малайзії, Індонезії, Канади», - йдеться у повідомленні.

Виступити у суді захотіли 90 родичів загиблих внаслідок збиття літака російсько-окупаційними військами. Суд виділив десять днів для реалізації їхнього права на виступ.

На думку фахівців, звільнення з прокуратури керівника JIT від України, колишнього заступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова, матиме негативні наслідки для розслідування справи про збиття пасажирського лайнеру.

Мамедов не лише очолював українську групу у JIT, а й керував департаментом, який займався збиранням доказів і документуванням військових злочинів Росії у Донбасі.

7 червня Окружний суд Гааги розпочав розгляд по суті справи MH17. Пасажирський Boeing-777 летів з Амстердама у Куала-Лумпур, але був збитий 17 липня 2014 року. На борту перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, усі вони загинули.

За два роки після катастрофи JIT оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер було збито ракетою, запущеною із ЗРК «Бук». Ракетна установка належить 53-й зенітно-ракетній бригаді, що дислокується в Курську.

Перед судом заочно постали четверо обвинувачених – троє росіян і один українець. Це – колишній офіцер ФСБ, ексміністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, голова «ГРУ ДНР» Сєргєй Дубінський і підполковник ГРУ Олєг Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм висунуті обвинувачення в транспортуванні ЗРК «Бук».

Комплекс перекинули в Донбас з початком російської агресії проти України, бойовики мали використовувати його проти української військової авіації, але збили цивільний лайнер. Росія досі заперечує свою причетність до трагедії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі