"У зв'язку з численними зверненнями щодо подання електронних декларацій громадськими активістами і членами громадських рад, Національне агентство з питань запобігання корупції звертає увагу на те, що перші електронні декларації представники громадського сектору мають подавати у 2018 році", - йдеться у повідомленні прес-служби відомства.
Під обов'язкове декларування з 1 січня 2018 року, згідно закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", підпадатимуть:
- члени наглядових рад державного банку, державних підприємств або державних організації, що мають на меті одержання прибутку;
- члени конкурсних комісій, утворених відповідно до закону "Про державну службу" та закону "Про службу в органах місцевого самоврядування";
- члени Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до закону "Про судоустрій і статус суддів";
- члени громадських рад і рад громадського контролю, які утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, моніторингу та оцінюванні виконання антикорупційних програм.
При цьому декларацією має бути охоплений період з 30 березня 2017 року по 31 грудня 2017 року.
Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада внесла зміни у ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.
Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.
Детальніше про проблему невідповідності прийнятих в Україні законів конституційним гарантіям прав і свобод громадян читайте у статті Олександра Банчука "Свобода, яку ми втрачаємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".