Закон про декларування для антикорупціонерів порушує конституційні гарантії прав і свобод – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Закон про декларування для антикорупціонерів порушує конституційні гарантії прав і свобод – експерт Кожного, хто брав участь в заході з протидії корупції і не подав декларацію, можуть притягнути до відповідальності © obozrevatel.com
Прийняття даного закону стало помстою політиків громадським активістам, вважає правозахисник.

Прийнятий Верховною Радою закон № 1975, що передбачає необхідність декларування майнового стану для представників антикорупційних громадських організацій, низкою своїх положень порушує конституційні гарантії прав і свобод людини та громадянина.

Про це у своїй статті для DT.UA пише експерт "Центру політико-правових реформ" Олександр Банчук. Автор нагадує, що Рада підтримала відповідний президентський законопроект 23 березня.

"Ухвалення цього закону стало помстою політиків за діяльність громадських організацій, а його положення містять суттєві порушення конституційних гарантій. Так, на звичайних громадян покладаються додаткові обов'язки (зокрема щодо декларування майнового стану і доходів) та обмеження і заборони за ознакою роду занять (зокрема громадська антикорупційна діяльність)", – йдеться в статті.

Фахівець відзначає, що таким чином активістів прирівняли до посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, істотно обмеживши їх право вільно висловлювати свої думки.

"Кожен, хто взяв участь у заході із протидії корупції (конференції, семінарі, демонстрації) і не подав електронної декларації, буде притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності. Януковичу і Ко такі можливості й не снилися", – підсумовує експерт.

Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада внесла зміни у ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від подачі е-декларацій. Проте в ході розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Детальніше про проблему невідповідності прийнятих в Україні законів конституційним гарантіям прав і свобод громадян читайте у статті Олександра Банчука "Свобода, яку ми втрачаємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі