Національна служба здоров’я оновила порядок тестування на коронавірус. Зміни стосуються, зокрема, переліку громадян, яким робитимуть швидкі тести на антиген.
«До стандарту первинної медичної допомоги додано скринінгове обстеження – тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування», - йдеться у повідомленні на сторінці служби Facebook.
Тести на антиген робитимуть:
- людям з підозрою на ковід;
- людям із симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
- пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
- особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне поширення коронавірусу.
Швидкі тести надходитимуть до регіональних Департаментів охорони здоров'я і звідти розподілятимуться по лікарнях. Скринінгове дослідження проводиться за умови наявності відповідних тестів у медзакладі.
Крім того, у першому кварталі 2021 року при Центрах надання первинної меддопомоги з’являться пункти тестування на ковід. З 22 грудня 2020 року послуга з відбору і транспортування біоматеріалу до лабораторій є складовою надавача послуг «первинки».
«Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади», - додається у повідомленні.
Зміни у тестуванні на COVID-19 на первинній ланці медичної допомоги. Пресбрифінг НСЗУ 11.01.2021. ✅ Реформа первинки...
Опубликовано НСЗУ Національна служба здоров'я України Понедельник, 11 января 2021 г.
31 грудня 2020 року в Україну привезли першу партію експрестестів на антиген коронавірусу. 225 тисяч тестів розподілять і направлять в регіони. Постачання наступної партії очікується на початку січня 2021 року. Загалом ДП «Медичні закупівлі України» законтрактували понад 3,3 млн експрестестів.
Що з приводу тестування говорить чинне законодавство; чи є у держави на це кошти і як вони витрачаються? У всіх цих питаннях, а також в тому, скільки було виділено Міністерству охорони здоров'я з Фонду на боротьбу з COVID-19, і скільки та на що міністерство з цієї суми витратило, розбиралася Оксана Сухорукова в статті «Право на життя, або Тест на достаток» для ZN.UA.