"Союзники діють солідарно з Угорщиною щодо закону України про освіту. У Брюссельській декларації і в оцінці річної програми України всі члени Альянсу закликають Україну в повній мірі виконати рекомендації Венеціанської комісії", - сказала Гетемюллер.
Вона також висловила вдячність Угорщині за її підтримку України в конфлікті з Росією, в тому числі за реверсні поставки газу, гуманітарну допомогу та медичне обслуговування поранених українських військових.
Нагадаємо, Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня 2017 року. Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчатимуть як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.
11 жовтня президент України Петро Порошенко на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі пообіцяв імплементувати висновки Венеціанської комісії в закон про освіту.
Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакції на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".