У НАБУ спростували заяву Луценка про незаконне прослуховування чиновників

Поділитися
У НАБУ спростували заяву Луценка про незаконне прослуховування чиновників У НАБУ не забули нагадати про відсутність у Луценка юридичної освіти
Незважаючи на рекомендації МВФ, ЄС і США, НАБУ досі не надали право самостійного зняття інформації з каналів зв'язку без посередництва СБУ.

Національне антикорупційне бюро України виступило зі спростуванням заяви генерального прокурора Юрія Луценка про незаконне прослуховуванні НАБУ держслужбовців.

"Інформація, озвучена Генеральним прокурором під час брифінгу 20 вересня, про те, що НАБУ нібито здійснювало несанкціоноване прослуховування більше 150 осіб, включаючи охорону президента, не відповідає дійсності. Важко зрозуміти причини, з яких Юрій Луценко свідомо вводить в оману громадськість", - сказано в заяві прес-служби НАБУ, поширеній увечері в четвер, 20 вересня.

У НАБУ не виключили, що своїми діями генпрокурор намагається дискредитувати антикорупційні органи й заблокувати створення Спеціалізованого антикорупційного суду.

Генпрокуророві нагадали, що НАБУ досі не має повноважень знімати інформацію з каналів зв'язку і змушене використовувати для цього технічні можливості СБУ.

"Генеральний прокурор мав був знати, що "поставити" на прослуховування один номер на підставі судового рішення про дозвіл на прослуховування іншого технічно неможливо. Впевнені, Служба безпеки України охоче роз'яснить панові Луценку особливості законодавства, з якими він, очевидно, необізнаний. Неприпустима навіть думка про те, що генеральний прокурор міг мати докази незаконної діяльності правоохоронних органів і не вжив заходів для її припинення, що може кваліфікуватися як посадовий злочин. І будь-яка людина з юридичною освітою це розуміє", - підкреслили в Бюро.

НАБУ також закликало Луценка перевіряти інформацію, перед тим як публічно її озвучувати.

Нагадаємо, 20 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що НАБУ незаконно поставило на "прослушку" більше 140 держслужбовців.

"У мене є юридичні докази того, що НАБУ, отримавши дозвіл на прослуховування 18 осіб, здійснював прослуховування більше 140. Це люди з охорони президента України та інші чиновники з різних гілок влади", – запевнив генпрокурор.

Комітет Верховної Ради України з питань протидії та запобігання корупції ще в липні минулого року одноголосно схвалив проект закону №4812 і закликав депутатів прийняти його в цілому.

Про необхідність надати НАБУ право на "прослушку" неодноразово говорили західні партнери України. Зокрема, у вересні минулого року відповідну заяву зробив єврокомісар Йоханнес Хан, а в листопаді – посол США в Києві Марі Йованович.

Підписавши меморандум про співпрацю з МВФ, Україна зобов'язалася надати НАБУ право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку і проводити слідчі дії під прикриттям до кінця травня 2017 року, але до цих пір і не виконала цю умову.

У грудні 2016 року директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю DT.UA заявив, що у владних структур немає бажання і політичної волі на надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі