"Зараз детективи НАБУ змушені звертатися за сприянням до СБУ, яке володіє монополією на прослуховування каналів зв'язку. Очевидно, це призводить до витоку слідчої та оперативної інформації і, враховуючи політичну заангажованість Служби безпеки, не сприяє незалежності НАБУ... Це зобов'язання України перед МВФ, хоча перш за все це треба нам усім", – пояснив депутат.
Проект закону №4812 передбачає надання НАБУ бюро права самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку під час проведення негласних слідчих дій.
За словами Найєма, Парубій направив звернення американського посла Марі Йованович керівництву фракцій БПП і "Народного фронту" з вимогою розглянути законопроект на своїх засіданнях.
Комітет Верховної Ради України з питань протидії та запобігання корупції ще в липні одноголосно схвалив проект закону №4812 і закликав депутатів прийняти його в цілому.
Про необхідність надати НАБУ право на прослуховування неодноразово говорили західні партнери України. Зокрема, у вересні відповідну заяву зробив єврокомісар Йоханнес Хан.
У березні 2016 року Ситник прокоментував інформацію DT.UA про те, що віце-президент США Джо Байден двічі в бесіді з президентом України Петром Порошенком наполягав на необхідності забезпечення НАБУ окремої від СБУ технічною можливістю вести прослуховування. Він також повідомив, що в даний час НАБУ співпрацює з ФБР.