Міністерство закордонних справ виступило з офіційною заявою щодо падіння літака "Міжнародних авіаліній України" у Тегерані. У дипломатичному відомстві висловили співчуття рідним та близьким загиблих, а також повідомили подробиці авіакатастрофи.
"У зв'язку із катастрофою літака Boeing-737 авіакомпанії "Міжнародні Авіалінії України", що виконував 8 січня 2020 р. рейс PS 752 Тегеран – Київ, Міністерство закордонних справ України висловлює щирі співчуття рідним і близьким загиблих. Ця жахлива катастрофа забрала життя 176 пасажирів і членів екіпажу - громадян України, Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. Україна надаватиме усю необхідну підтримку і допомогу родичам і близьким загиблих громадян України", - йдеться у заяві.
У МЗС зазначили, що для отримання консульської підтримки українці можуть звернутися за телефоном оперативно-кризової групи Департаменту консульської служби МЗС України +380 44 238 16 57. Україна готова максимально долучитися до розслідування причин падіння літака у відповідності до норм міжнародного права, зокрема, Чиказької конвенції.
У Міністерстві закордонних справ уточнили, що на борту літака на момент аварії перебували 11 громадян України (двоє пасажирів та дев'ять членів екіпажу), 63 громадяни Канади, 82 громадяни Ірану, 3 громадянина Німеччини, 10 громадян Швеції, 4громадяни Афганістану та 3 громадяни Великої Британії.
"Наразі МЗС перебуває у контакті з іноземними колегами. Продовжуємо уточнювати інформацію щодо пасажирів", - зазначили в МЗС.
Також у дипвідомства повідомили, що причини авіакатастрофи будуть ретельно досліджені. Зокрема, іранська національна комісія з розслідування катастрофи вже розпочала роботу. У свою чергу український посол і консул тісно взаємодіють з авіаційною владою Ірану для оперативного з'ясування причин катастрофи та репатріації тіл загиблих українців.
Також в Іран направлять групу для допомоги в пошуковій операції та фахівці для розслідування причин катастрофи. За даними DT.UA до групи увійде 40 осіб. На даний момент Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження за ч. 3 ст. 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).
У міністерстві додали, що за даними авіакомпанії літак Boeing 737-800 NG був новий, виробництва 2016 року і 6 січня пройшов останнє планове технічне обслуговування.
"Назвати причини трагедії можна буде тільки після проведеного офіційного розслідування", - заявили в МЗС.
Наразі працюють гарячі лінії МАУ для отримання детальної інформації: 0800 601 527 (для дзвінків з України) та +38044 581 50 19 (для дзвінків із-за кордону).
Як зазначили експерти у коментарі DT.UA, участь української сторони у розслідування є дуже важливою, адже за його результатами стане відомо, хто винен у падінні літака, а також хто виплатить компенсацію родинам загиблим. Залежно від результату розслідування, виплачувати кошти може або МАУ, або Іранська сторона. За словами наших співрозмовників, Україна також повинна наполягати на створенні спільної групи з розслідуванні та на укладенні угоди про передачу українській стороні "чорних скриньок" літака.
Чиказька конвенція або Конвенція про міжнародну цивільну авіацію - основний документ міжнародного права, що регулює цивільні авіаперевезення. Документ підписали у 1944 році в Чикаго. Зокрема, пунктом 12 визначено процедуру пошуку та порятунку постраждалих в авіакатастрофах, а пунктом 13 - розслідування авіаційних подій.
Зазначимо, що в авіакатастрофі в Ірані загинуло щонайменше 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака також перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану. Загалом на борту українського літака було 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу.
В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна.
Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".