У МОЗ знайшли пояснення невдачі з 5 млн повністю вакцинованих до кінця літа

Поділитися
У МОЗ знайшли пояснення невдачі з 5 млн повністю вакцинованих до кінця літа © Василь Артюшенко, ZN.UA
Завдання було б здійсненним, якби використовувалася інша вакцина, вважає міністр Ляшко.

У МОЗ України планували за літо наростити темпи вакцинації від коронавірусу і повністю імунізувати п'ять мільйонів осіб. Однак станом на сьогодні дві дози вакцини отримали понад 3,6 млн українців.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко вважає, що завдання було здійсненним, якщо б для вакцинації використовувалася однодозна вакцина.

Зараз у світі існує тільки одна така вакцина - Janssen від компанії Johnson&Johnson (США). Вакцина схвалена для використання в Україні, її поставок до нашої країни поки що немає.

«Коли ми говорили, що до кінця літа буде 5 млн повністю вакцинованих людей, ми розуміли: якщо б була не Moderna з 2,2 млн доз, а Janssen, то було б 5 млн повністю вакцинованих людей», - цитує Ляшка «Інтерфакс Україна».

Міністр не виключає поставки вакцини Johnson&Johnson в майбутньому. «Зараз в Україні різних вакцин понад 11 млн доз, поставки збільшуються. Завозити ще один вакцинний продукт вже, напевно, буде недоречно. Хоча ми працюємо над цим і, можливо, завеземо», - сказав він.

Нагадаємо, 29 серпня Україна отримала від США 188 370 доз вакцини Pfizer/BioNTech, а 4 серпня від Данії - 509 400 доз вакцини AstraZeneca, обидві поставки відбулися в межах ініціативи COVAX. Загалом у межах цієї ініціативи наша країна отримала вже 4 325 910 доз вакцин.

На двосторонній основі Україна цього місяця отримала 54 тисяч доз AstraZeneca від Литви та 1,5 млн доз вакцини цього ж виробника – від Німеччини. Ще 650 тисяч доз вакцини AstraZeneca Україна придбає у Польщі.

20 липня стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій. Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 5 295 407 українців, з них повністю імунізовані 3 594 758 людей.

На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в  багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі