"Необхідно близько 10 [мільярдів гривень] для всієї країни на повну модернізацію [системи швидкої допомоги]. Не тільки авто, але починаючи від виклику: диспетчерська служба, навчання, протоколи диспетчеризації (це те, як диспетчер повинен себе вести). Друге - це навчання лікарів, оснащення їх машин, підняття зарплат лікарям і, звичайно, самі автомобілі", - розповів він, передає Радіо НВ.
Ковтонюк зазначив, що в наступному році модернізація буде проведена в Києві та п'яти областях: Донецькій, Полтавській, Тернопільській, Одеській і Вінницькій.
Зазначимо, МОЗ пропонує забезпечити бригаду швидкої допомоги поліцейським супроводом та ініціює внесення на розгляд Верховної Ради законопроекту № 6311 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безпечних умов надання медичної допомоги".
За словами в. о. голови МОЗ Уляни Супрун, з 2013 по 2017 рік в Україні зафіксовано 543 напади на бригади швидкої допомоги, три випадки закінчилися смертельними наслідками для потерпілих.
Як писало DT.UA, в Україні не вистачає понад 42 тис. лікарів і 100 тис. медсестер. Детальніше про кадровий голод в медицині читайте в статті Ольги Скрипник "Тримайте лікаря" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".