День Пантелеймона цілителя: заборони та прикмети

Поділитися
День Пантелеймона цілителя: заборони та прикмети © pixabay/ornaw
Святий є покровителем лікарів та військових.

27 липня християни східного обряду відзначають День пам'яті великомученика Пантелеймона. Його знають ще як Пантелеймона-цілителя. Раніше цей день відзначали на початку серпня, але дата змінилась після переходу ПЦУ на новий календар.

В цей день заведено звертатися з молитвою до святого та просити про одужання та зцілення. Святий вважається покровителем лікарів та військових.

Історія Дня пам'яті великомученика Пантелеймона

Пантелеймон жив у Нікомідії на березі Мармурового моря у Малій Азії. Його батько був язичником, а матір – християнкою. Коли Пантелеймон подорослішав, то вирішив прийняти християнство. Він допомагав нужденним, відвідував в'язниці та лікарні та ховав християн, яких відправили у вигнання, у своєму будинку.

Коли мати померла, Пантелеймона віддали до язичницької школи, а потім – до медичної. Там він навчався у відомого лікаря на ім'я Євфросин. Він виділявся серед однолітків, бо володів гострим розумом та красномовством.

Вже у дорослому віці Пантелеймон просив батька прийняти хрещення, але той відмовлявся. Він увірував лише тоді, коли син зміг повернути йому зір.

Пантелеймон набув великої слави серед людей після дива зцілення. Але його здібності викликали заздрість та злість в лікарів, тому вони донесли цареві Максиміліану, що Пантелеймон прийняв християнство.

Цар звернувся до святого і запропонував спростувати слова інших лікарів і принести жертву богам. Пантелеймон відмовився і запропонував влаштувати випробування, щоб з'ясувати, хто – язичницькі жерці чи він – зможе зцілити невиліковно хворого. Це мало визначити на те, чия віра є істинною.

Язичники не змогли вилікувати хворого, а Пантелеймон з легкістю впорався з цим. Після цього багато хто увірував у Христа, а Максиміліан розгнівався і велів стратити зціленого. Пантелеймона ж він прирік на муки.

За біблійною легендою, святого підвісили на дерево за ноги, різали, палили та розтягували на колесі. Його віддавали на поталу диким звірам, кидали в морську безодню з каменем на шиї, але в результаті всіх тортур він залишився живим.

Цар після цього наказав відрубати мученикові голову. Коли це сталося, з рани виступило молоко, а не кров. Тіло Пантелеймона кинули в багаття, але воно залишилося неушкодженим. Після цього його поховали християни.

Що заборонено робити у День Пантелеймона-цілителя

З давніх часів в цей день існували певні заборони, яких варто було дотримуватися.

Вважалося, що цього дня не можна працювати у полі, оскільки людину може вбити блискавка, а врожай – згоріти.

Також на свято заборонено носити та заготовляти сіно – Пантелеймон може його спалити.

Також в цей день не можна пекти хліб. За народним повір'ям, це вважалося гріхом.

Не можна на свято бути байдужим до чужого горя. Треба допомогами тим, хто просить про це.

Народні прикмети 27 липня

Якщо в небі веселка – буде хмарна погода.

Якщо мурахи замуровують ходи у мурашник – буде сильний дощ.

Якщо на свято коники стрибають та цвірінчать – буде суха та ясна погода.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі