У МОЗ хочуть, аби українці активніше використовували тести на антиген

Поділитися
Важливо, аби такі тести проводилися в сільських місцевостях. 

У Міністерстві охорони здоров'я наполягають на тому, аби громадяни України активніше використовували тести на антиген. Сьогодні на регіони було розділено по 260 тис. таких тестів. Про це під час останнього брифінгу заявив глава МОЗ Максим Степанов. 

У МОЗ планують, щоб в Україні в середньому на місяць було здійснено 1 млн таких тестувань. 

"Вчора провів селекторну нараду з керівниками лабораторних центрів МОЗ та директорами Департаментів охорони здоров'я обласних державних адміністрацій. Обговорювали активне впровадження тестування швидкими тестами на антиген. Вони були впроваджені в Україні, по регіонах доставлено і розподілено понад 260 тисяч таких тестів. Очікуємо на передачу ще 1,5 млн тестів в цьому році, щоб в наступному році ми розвели їх по регіонах" – розповів міністр. 

Важливо, за словами міністра, аби такі тести проводилися в сільських місцевостях. 

"Ситуація різна по регіонах. Для нас дуже важливо, щоб ці тести були в місцях сільської місцевості, там де достатньо довготривалий процес відвезення біоматеріалу для проведення ПЛР-тестувань", – пояснив Степанов. 

Тести на антиген, продовжив Степанов, повинні здійснювати лікарі різних ланок. 

"Використання експрес-тестів на антиген має бути на рівні лікарів сімейної медицини, екстреної медицини, вторинного і третинного рівня медичної допомоги", – додав міністр. 

Нагадаємо, що на початку грудня кілька днів поспіль Міністерство охорони здоров'я України звітувало про зниження захворюваності на коронавірус в країні, пов'язуючи це з позитивною дією карантину вихідного дня. Однак насправді «нові» дані про випадки коронавірусу вносилися до системи із затримкою у декілька місяців.

Незважаючи на махінації навколо проведення тестувань, кожен день ми втрачаємо життя сотень співгромадян. Лікарні переповнені. Пацієнтів виписують додому з аномально низькою сатурацією. Волонтери в паніці шукають кисневі концентратори, щоб не дати людям померти. Але допомогти, на жаль, встигають далеко не завжди і не всім. Детальніше про рівень смертності в країні читайте в статті Євгена Істребіна "Смертність в регіональному розрізі".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі