У МОЗ допускають повторення Великодня онлайн і цього року

Поділитися
У МОЗ допускають повторення Великодня онлайн і цього року © pixabay/nickype
У медиків і експертів немає єдиної думки щодо того, як Великдень і травневі свята вплинуть на епідситуацію в країні.

Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко вважає, що святкування Великодня цього року може відбутися в онлайн-форматі, як і в минулого року.

У церквах і храмах регіонів, де діє більш жорсткий карантин, вже існують певні обмеження (наприклад, не більше 1 людини на 10 кв. метрів площі приміщення).

Однак на період Пасхи священнослужителі можуть просити пом'якшити обмеження, тому в питанні проведення великодніх свят належить знайти найоптимальніше і компромісне рішення, розповів Ляшко в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Зараз нам потрібно досягти компромісу: у нас діють обмеження - одна людина на певну кількість квадратних метрів - і спробуйте когось не пустити на Великдень до храму. Питання в тому, як це правильно все організувати. Тому ми хочемо, щоб хтось був в храмі, але з дотриманням усіх обмежень, а хтось має залишитися зовні. Плюс можливий формат Великодня онлайн, який був минулого року», - сказав Ляшко.

Рішення щодо формату та переліку обмежень на свята у МОЗ планують напрацювати протягом тижня. Закривати храми на Великдень влада поки що не плануэ, але діалог з релігійними організаціями та їхніми лідерами буде «важким», прогнозує головний санлікар.

У медиків і експертів немає єдиної думки щодо того, як Великдень і травневі свята, які цього року збігаються, вплинуть на розвиток ситуації з коронавірусом у країні.

Низка з них вважає, що масові гуляння не призведуть до зростання захворюваності, аргументуючи таку точку зору досвідом минулого року. Їх опоненти переконані: якщо до травня Україна вийде на «плато пандемії», численні контакти на свята можуть спровокувати новий спалах.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що необхідності в загальнонаціональному локдауні на сьогодні немає. У НАН України також повідомили про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють у Києві та десяти областях; у «помаранчевій зоні» ще десять регіонів. Цими вихідними з «червоної» у «жовту» зону повернулися Івано-Франківська та Закарпатська області. Регіонів «зеленої зони» в Україні поки що немає.

У чому причини критичної ситуації з ковідом в Україні? Хто відповість за злочинну недбалість центральної влади та місцевої? Чи є шанс утриматися від падіння в прірву, в яку штовхають країну некомпетентність і безкарність? Про це – у статті Інни Ведернікової і Алли Котляр «Згідно із законом природного відбору».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі