Як представникам ТрО отримати статус УБД, якщо не встигли офіційно оформитись – роз'яснення від Мінветеранів

Поділитися
Як представникам ТрО отримати статус УБД, якщо не встигли офіційно оформитись – роз'яснення від Мінветеранів Фото: Flickr Міноборони України
Одним із ключових критеріїв будуть свідчення безпосередніх учасників боїв, які боронили певну ділянку фронту поряд із претендентом на статус УБД.  

Станом на 24 лютого в Україні було близько 500 тис. ветеранів війни на Донбасі, переважна більшість із них з початком широкомасштабного вторгнення знову приєдналась до лав ЗСУ або тероборони. Також нараз існує безліч невирішених ситуацій щодо надання військовим статусу учасника бойових дій. Зважаючи на те, що лінія фронту наприкінці лютого суттєво збільшилась, статус УБД надали всім, хто в критичний момент взяв до рук зброю, повідомила в ефірі телемарафону міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

"Коли почалася широкомасштабна військова агресія, ніхто не міг точно знати, куди на територію України розповсюдиться театр воєнних дій. Тому потенційно надали всім добровольцям право, а лише порядок його надання буде узгоджуватись у відповідному порядку Збройними силами", - сказала Лапутіна.

Вона уточнила, що Тероборона – окремий вид збройних сил, статус УБД для таких громадян надаватиме безпосередньо Міноборони. Щоправда, спільно з Мінветеранів. Очолюване Лапутіною відомство долучатиметься до процесу оформлення документа передусім у випадках, коли захисник не встиг документально оформитися.

"Статус учасника бойових дій повинен надаватись відповідно до бойових розпоряджень. Будь який службовець не може вийти на виконання бойового завдання без бойового розпорядження. В цьому розпорядженні міститься інформація про те, куди особа їде і що вона там виконує. За результатами повернення військовослужбовця комісія Міністерства оборони або іншого силового відомства це розглядає. В Збройних силах все чітко", - роз’яснила міністр.

Одним із ключових критеріїв будуть свідчення учасників боїв, які боронили певну ділянку фронту поряд із претендентом на статус УБД.  Надання статусу добровольцям, які не встигли оформитись, також буде вирішувати комісія.

Відповіді на всі головні запитання щодо мобілізації можна прочитати у статті Асоціації правників України "Мобілізація в Україні: кого призвуть до армії під час війни".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі