"Буде спроба домовитись і, головне, відпрацювати технологію забезпечення припинення обстрілів, тобто встановлення режиму тиші по всій лінії фронту. А це 426 кілометрів. Припинити хоча б на два літніх місяці, коли жнива, канікули, відпустки...", - зазначив він у Facebook.
Він зазначив, що на останніх переговорах 13 червня в підгрупі з питань безпеки домовилися підготуватися і спробувати "вийти на узгоджені дії, щоб досягти цієї мети".
"Буде дуже непросто. Недовіра сторін зашкалює, підстав для цього вдосталь. Технологія забезпечення реалізації домовленостей серйозно ослаблена. Росія в односторонньому порядку вийшла із СЦКК(Спільного центру контролю і координації) в грудні 2017 року під надуманим приводом. А це означає, що найкращі домовленості без прямої участі в їх реалізації військових РФ і України, які входили до складу СЦКК, практично забезпечити дуже і дуже важко", - зазначив Марчук.
При цьому він нагадав про позитивний досвід 2016 року, коли вдалося домовитися і 6 тижнів утримувати режим тиші, протягом яких "не загинув і не був поранений жоден український солдат".
"Але зараз ситуація набагато складніша", - резюмував він.
Нагадаємо, 26 березня учасники Тристоронньої контактної групи погодили безстрокове припинення вогню в Донбасі з 00:01 п'ятниці 30 березня, однак його порушили наступного ж дня. "Великоднє перемир'я" стало 14-м з початку війни на сході України. Усі перемир'я, які передували йому, також систематично порушувалися бойовиками.
Минулої доби російсько-терористичні війська 30 разів прицільно обстріляли позиції українських військових в Донбасі. Незважаючи на раніше досягнуті домовленості про припинення вогню.