Перший заступник глави Міністерства юстиції Наталія Севостьянова розповіла, за яких умов комуністичні партії зможуть брати участь в місцевих виборах.
"Три вимоги: ви змінюєте символіку, тобто не використавуєте перелік тих символів, які пропагують комунізм згідно із законом; змінюєте назву; і відповідно в статуті партії не повинно бути пропаганди", - повідомила Севостьянова в ефірі 5 каналу.
Вона зазначила, що рішення по трьом партіям - Комуністичній партії України, Комуністичній партії України (оновленій) і Комуністичній партії робітників і селян - вже прийнято.
За словами Севостьянової, у партій був час для внесення змін в назву, символіку та статут, однак цього не було зроблено.
Крім того, вона анонсувала нові заборони до участі інших партій у місцевих виборах. "Це тільки перші три партії, будуть наступні й наступні", - сказала Севостьянова.
При цьому вона не назвала, які саме партії можуть потрапити під заборону закону про декомунізацію, підкресливши, що відповідна комісія ще не прийняла остаточне рішення.
За словами заступника міністра юстиції, рішення комісії буде вже наступного тижня.
У понеділок, 10 серпня, Центральна виборча комісія попросила Верховну Раду України терміново визначити перелік адміністративно-територіальних одиниць в Донецькій і Луганській областях, в яких не будуть проводитися чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року.
Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.
Як писав у своїй статті для ZN.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.
"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.