Близько 40% жителів неокупованого Донбасу не збираються голосувати

Поділитися
Близько 40% жителів неокупованого Донбасу не збираються голосувати Кожен п'ятий українець поки не визначився, за представника якої партії буде голосувати © Андрій Товстиженко, DT.UA
Найбільша готовність голосувати у жителів Західної України, найменша – у неокупованого Донбасу.

68% опитаних українців висловили готовність взяти участь у місцевих виборах, які відбудуться в жовтні 2015 року, свідчать результати соцопитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" та соціологічною службою Центру Разумкова.

Найвищу готовність брати участь у виборах висловили жителі Західного (76%), Східного (75,5%) і Центрального (70%) регіонів. Дещо меншу явку можна очікувати в Південному регіоні (61%), а найменше мають намір брати участь у виборах мешканці Донбасу, де 50% висловили таку готовність, а 40 % від участі у виборах відмовилися.

Згідно з опитуванням, значна частина тих українців, хто висловив готовність взяти участь у виборах, або не визначилися, за представника якої партії віддадуть свій голос (23%), або принципово не будуть вибирати певного кандидата, незалежно від його партійності (16%).

Серед загальної кількості українських виборців 14,4% відповіли, що схильні проголосувати за кандидата від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", 9% - від партії "Самопоміч", 7,5% - від партії "Опозиційний блок", 7,3% - від Радикальної партії Олега Ляшка, 6,9% - від партії "Батьківщина", 4 % - від партії "Правий сектор".

Менше рахуватися з партійністю кандидата під час голосування будуть на Донбасі (27% респондентів) і в Східному регіоні - 17%. Тих, хто не визначився з підтримкою кандидата від певної партії - всього в Центральному (30%), Східному (24%) і Південному (23%) регіонах.

У Західному регіоні найбільш готові віддати перевагу кандидатам від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (17,2%), партії "Самопоміч" (14,5%), Радикальної партії Олега Ляшка (9%), партії "Батьківщина" (8,1%), "Правого сектора (6,2%), "Народного фронту" (4,6%), ВО "Свобода" (4,3%).

У Центральному регіоні - кандидатам від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (12,8%), партії "Самопоміч" (9,3%), Радикальної партії Олега Ляшка (9%), партії "Батьківщина" (7,2%), "Правого сектора (4,5 %), Народного фронту (4,6%), Опозиційного блоку (4,1%).

У Південному регіоні - кандидатам від Опозиційного блоку (15,1%), партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (12,6%), "Батьківщина" (9,9%), партії "Самопомоч" (7,3%), Радикальної партії Олега Ляшка (5,6%), інший (6,1%).

У Східному регіоні - кандидатам від Опозиційного блоку (16,1%), партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (15,5%), Радикальної партії Олега Ляшка (4,7%), на Донбасі - кандидатам від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (13,3%), Опозиційного блоку (9,9%), партії "Батьківщина" (8,8%), партії "Самопоміч" (7,2%), Радикальної партії Олега Ляшка (5,1%).

Опитування проводилося з 22 по 27 липня 2015 року серед 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

У понеділок, 10 серпня, Центральна виборча комісія попросила Верховну Раду України терміново визначити перелік адміністративно-територіальних одиниць в Донецькій і Луганській областях, в яких не будуть проводитися чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року.

Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.

Як писав у своїй статті для ZN.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі