У Криму зростає невдоволення тим, як окупанти відбирають землю - NYT

Поділитися
У Криму зростає невдоволення тим, як окупанти відбирають землю - NYT Кримчани невдоволені, що російські окупанти відбирають у них землі.
Видання пише, що ейфорія на анексованому півострові випарувалася.

Через три роки після того, як Росія відірвала Крим від України, регіон почав переживати період зростання невдоволення.

Сумнівні бюрократи, призначені Кремлем, виявилися не менш корумпованими і некомпетентними, ніж їхні українські попередники. Міжнародні санкції, запроваджені через лічені дні після російської анексії півострова, змусили підскочити ціни на продукти і продовжують ускладнювати різні аспекти повсякденного життя.

Мабуть найбільш болючим для кримчан стало те, що окупаційна влада притягує тисячі мешканців півострова до суду і відбирає у них невеликі земельні наділи. Мешканці Севастополя, де базується російський Чорноморський флот, були найбільш помітними прихильниками збройного вторгнення Росії в Крим. Але це вже в минулому.

Про це пише лояльне до Демократичної партії США видання New York Times.

"Я підтримував приєднання, тому що думав, що з приходом Росії ситуація покращиться. Але нічого не змінилося", - сказав виданню Ленур Усманов.

Юрист-активіст Євгеній Джемаль, який намагається боротися проти масового переділу землі в Криму, теж вважає, що анексія виявилася не тим, чим вважали її прихильники: "За України теж були покидьки. Нічого не змінилося".

Видання нагадує, що ООН цього тижня випустив звіт, в якому звинуватив російські спецслужби у вчиненні "тяжких" злочинів, порушуючи права людини в Криму. Жертвами цих злочинів стали ті, хто одразу після анексії почав чинити опір. Росія відкинула звіт, назвавши його "абсурдними" вигадками, які поширюють російські опоненти.

Місцеві ж зосередилися на інших скаргах. Вони вважають російських бюрократів спекулянтами і називають їх "варягами", особливо у випадках, коли йдеться про захоплення землі. Так звана "влада" Севастополя стверджує, що повинна відібрати у людей щонайменше 10 тисяч ділянок, щоб створити раціональний план розвитку. Але власники землі вважають, що на масових захопленнях наживаються корумповані "чиновники" і російські забудовники.

"Ніхто не думав, що все буде настільки погано. Російські чиновники поводиться, як слон в крамниці посуду. Вони просто виконують свою політику, не звертаючи ні на кого увагу", - сказав кандидат в губернатори Севастополя від Комуністичної партії РФ Роман Кіяшко.

Багато місцевих кажуть, що їхнє розчарування і невдоволення ще не досягло того рівня, щоб пошкодувати про підтримку анексії військами Росії. Втім, ейфорія вже випарувалася, як бульбашки з давно відкритого шампанського.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" у питанні дискримінації національних меншин у Криму. Крім того суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві власних інтересів.

Також серед вимог знаходиться відновлення освіти в Криму українською мовою. Крім цього, суд попросив обидві сторони утриматися від будь-яких форм расової дискримінації.

Детальніше про роботу моніторингової місії ООН в Криму та Донбасі читайте в інтерв'ю Фіони Фрейзер і Марка Божаніка у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі