Меджлісу дали тиждень на ознайомлення зі справою щодо його заборони

Доповнено
Поділитися
Меджлісу дали тиждень на ознайомлення зі справою щодо його заборони У Верховному суді тимчасово окупованого Криму 3 березня розпочався суд щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на території півострова
Захисту Меджлісу надали сім днів на знайомство з матеріалами.

У Сімферополі закінчилося засідання суду на вимогу російської "прокуратури" Криму про заборону Меджлісу. Новий суд призначений на 10 березня, повідомляє Кримська правозахисна група.

За даними правозахисників, підконтрольна Росії прокуратура Криму на засіданні суду 3 березня надала "докази" на 630 сторінках і 10-ти дисках. Захисту Меджлісу надали сім днів на знайомство з матеріалами.

В четвер, 3 березня, у Верховному суді тимчасово окупованого Криму розпочався суд щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на території півострова, ініційований російським "прокурором" Криму Наталією Поклонської.

Раніше Поклонська звернулася в суд з вимогою заборонити Меджліс кримськотатарського народу і визнати його екстремістським. У представницькому органі кримських татар заявили, що подана заява містить масу юридичних нестиковок, вважають появу цього позову політично мотивованим і морально готуються до заборони.

Читайте також: Суд Криму продовжив арешт заступнику голови Меджлісу до 19 листопада

Раніше Міжнародна федерація з прав людини заявила, що рішення окупаційних властей Криму про заборону Меджлісу за підозрою в "екстремістської діяльності" може відкрити шлях до масивної хвилі переслідування кримських татар, для яких Меджліс є символом боротьби проти тривалих репресій.

15 лютого "прокурор" тимчасово окупованого Криму Наталія Поклонська звернулася до Верховного суду регіону з проханням визнати Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонити її діяльність на півострові. Поклонська у документі також повідомила про нібито проханнях "заходи в частині заборони використання кримсько-татарського національного прапора злочинцями, які здійснюють блокади і диверсії проти народів Криму".

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року лідерів кримських татар Рефата Чубарова, Мустафі Джемілєву російські власті заборонили в'їзд на півострів на п'ять років.

Повідомлялося, що ЄС серйозно занепокоєний арештами кримських татар в окупованому Криму.

Після анексії Криму Російською Федерацією на півострові почалися викрадення кримських татар. Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки поліпшити становище кримських татар. Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення.У заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар і порушення їх прав: "В результаті чергового захоплення Криму корінне населення - кримські татари - перетворилися в об'єкт терору і фізичного насильства".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі